Wybrała czarną sukienkę na wesele. Obserwatorzy oburzeni. "To jest na pogrzeb i stypę"

Mogłoby się wydawać, że czasy, w których za niedopuszczalne uznawało się wybór czarnych kreacji na śluby i wesela, minęły bezpowrotnie. Okazuje się jednak, że czasami nadal może spotkać się z to krytyką. Przekonała się o tym niedawno tiktokerka Sylwia Butor.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko przy częstym używaniu drukarki?

Przesądy mówią, że strój nie może być w kolorze białym, gdyż jest on w czasie uroczystości zarezerwowany dla przyszłej żony. A co z czarnymi kreacjami? Jeszcze kilka lat temu były one równie kontrowersyjne, co białe. Dominowało przekonanie, że czarny strój może być źle odebrany, gdyż kojarzy się z żałobą. Co więcej, zdaniem niektórych taka kolorystyka przynosi pecha nowożeńcom. Ostatnio jednak podejście do tej kwestii się zmienia. Autorzy poradników i styliści zapominają coraz częściej o przesądach, a czarne kreacje stają się popularne. 

Nie wszyscy jednak akceptują tę zmianę. Niedawno przekonała się o tym modelka i tiktokerka Sylwia Butor, która pochwaliła się swoją weselną kreacją. 

"Myślałam, że to żart"

Jak zdradziła na swoim nagraniu, jest to jej najpiękniejsza sukienka na wesele. Kolor kreacji wzbudził jednak ogromne kontrowersje. Pod nagraniem pojawiło się ponad 400 komentarzy. Wielu uczestników dyskusji skrytykowało tiktokerkę za ten wybór. Pojawiły się m.in. sugestie, że byłaby to odpowiednia kreacja na pogrzeb (mimo że krój sukienki zupełnie nie pasuje do takich okoliczności). 

Nieodpowiednia na tę okoliczność. Nie ubieramy się na wesele na biało, kremowo, by nie robić pannie młodej konkurencji. Ani też na czarno - smutek, żałoba.
Trochę smutna jak na wesele.
To jest na pogrzeb i stypę, a nie na wesele.
Myślałam, że to żart.

Została skrytykowana za czarną sukienkę na weseleZostała skrytykowana za czarną sukienkę na wesele TikTok screen

Wielu komentujących stanęło jednak w obronie modelki.

Najlepiej to w ogóle nie chodzić na wesela, bo kolory nie takie. Niech każdy zakłada to, w czym czuje się najlepiej. A ta sukienka super!
Ja chyba nigdy nie rozumiem ludzi, którzy twierdzą, że czarna sukienka nie nadaje się na wesele

- czytamy pod nagraniem. 

"Zawsze mnie dziwi fakt, że ktokolwiek zwraca na to uwagę"

Jakiś czas temu temat czarnych kreacji weselnych poruszyła na swoim profilu na Instagramie stylistka Karolina Domaradzka. Jej zdaniem w sukience o takim kolorze wypada pójść na wesele. Na instagramowej relacji podzieliła się wiadomościami, które otrzymała od swoich obserwatorek:

A ja już wiele razy byłam w czarnych stylizacjach na weselach i nigdy nikt mi nic nie powiedział. Zawsze mnie dziwi fakt, że ktokolwiek zwraca na to uwagę.
Ja myślę, że to też kwestia ludzi, którzy nas otaczają.

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: