Ten peeling do skóry głowy to sposób nie tylko na łupież. Wystarczą trzy składniki, które masz w kuchni

Peeling enzymatyczny do skóry głowy to najlepsze rozwiązanie dla kobiet o wrażliwej skórze, które chcą uporać się z takimi problemami jak łupież, przetłuszczające się czy nadmierne wypadające włosy. Można go przygotować samodzielnie w domu przy wykorzystaniu trzech składników, które znajdują się w niemal każdej kuchni. Trzeba jednak pamiętać przy tym o kilku zasadach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak prawidłowo aplikować peeling enzymatyczny?

Regularne stosowanie peelingu niesie za sobą wiele zalet. Poza wzmocnieniem włosów i zahamowaniem ich wypadania usuwamy martwy naskórek i oczyszczamy skórę głowy, dzięki czemu możemy pozbyć się problemu łupieżu oraz przetłuszczających się włosów. Dobranie odpowiedniego peelingu może być jednak sporym wyzwaniem dla osób, które mają wrażliwą skórę głowy. Podpowiadamy zatem, jakie w takim przypadku sprawdzą się najlepiej. 

Peeling enzymatyczny do skóry głowy. Idealne rozwiązanie dla skóry wrażliwej 

Najważniejszą rolę w peelingu enzymatycznym odgrywają, jak sama nazwa wskazuje enzymy, które są odpowiedzialne za złuszczanie. Nakładając go na skórę głowy, nie dochodzi do tarcia, które często ma miejsce w przypadku peelingu mechanicznego przez drobinki, powodujące bolesne podrażnienia. Trzeba jednak przy tym pamiętać o kilku zasadach: 

  1. Przed nałożeniem peelingu możemy delikatnie zmoczyć skórę głowy, ale nie całe włosy,
  2. Peelingu nie wykonujemy częściej niż raz w tygodniu,
  3. Nakładając peeling, nie trzemy, a delikatnie masujemy nim skórę głowy,
  4. Staramy się nie nakładać peelingu na włosy,
  5. Na koniec należy dokładnie spłukać peeling i umyć włosy.

Ten peeling do skóry głowy zrobisz z trzech składników. Pierwsze efekty widoczne już po dwóch tygodniach

Łyżka oleju kokosowego, pół cytryny, łyżka drobnego cukru — tyle wystarczy do przygotowania domowego peelingu. Cytrynę wyparzamy, a następnie wyciskamy z niej sok z cytryny i ścieramy skórkę. Następnie dodajemy cukier i olej wszystkie składniki dokładnie mieszając. Olej kokosowy poprawi nawilżenie skóry głowy oraz zadziała antybakteryjnie. Cytryna natomiast zadziała na skórę rozjaśniająco i zmiękczająco.

Ten przepis na peeling enzymatyczny do skóry głowy również warto wypróbować. Jego efekty są zadziwiające

Drugim sposobem, który świetnie sprawdzi się podczas domowej kuracji to peeling z mąki z ciecierzycy. Pół szklanki mąki mieszamy z trzema łyżkami octu jabłkowego, 1/2 łyżki suszonej mięty pieprzowej i 5 kroplami olejku z drzewa herbacianego. Peeling ten jest bardzo delikatny, dzięki połączeniu antybakteryjnych właściwości mięty pieprzowej oraz łagodzącym działaniu octu jabłkowego. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: