Marianna Schreiber chwali się pierwszym sukcesem swojej partii. "Nigdy się nie poddam"

Marianna Schreiber postanowiła już jakiś czas temu pójść w ślady męża i wejść do świata polityki. Gwiazda znana z programu "Top Model" założyła partię

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Marianna Schreiber najpierw weszła do świata show-biznesu. Popularność zapewnił jej program "Top Model", w którym wystąpiła bez wiedzy męża, który jak się później okazało, jest politykiem PiS-u. Choć nie udało jej się zrobić kariery modelingowej, zaczęła wykorzystywać swoje pięć minut. Pojawiała się na ściankach na branżowych imprezach, zabierała głos w wielu czasem kontrowersyjnych sprawach, a teraz postanowiła wejść do świata polityki. Marianna Schreiber założyła partię "Mam dość 2023", która osiągnęła swój pierwszy sukces. 

Zobacz wideo Marianna Schreiber tłumaczy się z udziału w "Top Model". Oburzyła ją reakcja mediów

Partia Marianny Schreiber "Mam dość 2023" ma 2 proc. poparcie 

Choć parta Marianny Schreiber "Mam dość 2023" nie została jeszcze zarejestrowana, już może liczyć na poparcie Polaków. Na zlecenie Super Expressu Instytut Badań Pollster przeprowadził sondaż partyjny, pierwszy z uwzględnieniem partii "Mam dość 2023". Okazuje się, że już po kilku tygodniach działalności partia Marianny Schreiber może liczyć na 2 proc. poparcia, co jest lepszym wynikiem niż "Porozumienie" Jarosława Gowina. 

Dopiero występujemy o rejestrację partii, a już mamy ponad 2%. Niech mi Pan Mazurek jeszcze raz powie, że "ktoś taki jak ja nie powinien chodzić po tej ziemi". Tylu publicystów i polityków, osób publicznych się ze mnie śmiało. Szydzili ze mnie, obrażali mnie, kradną nasze treści, zdjęcia, podżegają do nienawiści-w pewnym momencie zaczęłam myśleć-może jest coś ze mną nie tak-może faktycznie nie mam żadnej szansy i jestem taka okropnie ŚMIESZNA. Nie poddawałam się i nie poddaję-walczę, bo wiem i czuję, że robię dobrze. Już nigdy się nie poddam, nie dam się stłamsić, zniszczyć. Polityka to ciężki kawałek chleba i walka, ale ja będę walczyć o innych.

- napisała na Instagramie Schreiber po opublikowaniu danych.

Marianna podkreśliła, że zależy jej na ludziach i chciałaby, żeby każdemu żyło się dobrze w naszym kraju. Poza tym zastanawia się, co będzie za rok, podczas wyborów, skoro już teraz w zaledwie w dwa tygodnie udało jej się zyskać takie poparcie. 

 

Jakimi sprawami chce się zająć partia Marianny Schreiber? 

Podczas konferencji, która odbyła się 10 maja, usłyszeliśmy, że partia "Mam dość 2023" chce obniżyć inflację w Polsce, a także przywrócić niskie stopy procentowe kredytów. Na konferencji pojawiły się także hasła o przywróceniu praworządności w kontekście władzy sądowniczej w Polsce i relacji z Unią Europejską. Marianna Schreiber chce również uporządkować system edukacji i usprawnić opiekę medyczną. 

"Mam dość 2023" powstaje z moich własnych funduszy, inicjatywy i nieprzymuszonej woli. Jesteśmy partią liberalną, demokratyczną, proeuropejską. Chcemy zrzeszać osoby młode. Szerzymy konstytucyjne prawo do wolności, tolerancji, pluralizmu. W konsekwencji, szczególnie dbamy o kobiety i ich prawa. 

- powiedziała w rozmowie z Wp.pl. 

Zagłosujecie na nią w przyszłym roku?

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: