Jak wyczyścić białe buty z żółtych plam i brudu? Te proste domowe metody sprawią, że będą jak nowe

Jak wyczyścić białe buty domowymi sposobami? Niestety tego typu obuwie bardzo często i szybko się brudni. Dzięki tym kilku prostym metodom bród i żółte plamy znikną. Wszystko, czego potrzebujesz, prawdopodobnie masz już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Białe buty zdecydowanie najlepiej prezentują się zaraz po zakupie. Już po pierwszych kilku dniach ich noszenia mogą się zabrudzić, dlatego jeżeli zapomnisz o ich regularnym czyszczeniu, szybko stracą swój urok. Jak je na nowo wybielić domowymi sposobami? Oto kilka ciekawych metod.

Zobacz wideo Nie masz pomysłu, jak wyczyścić zamszowe buty? Poznaj 3 proste sposoby!

Jak wybielić buty domowym sposobem? Wykorzystaj pastę do zębów

Całkiem skutecznym wybielaczem do butów okazuje się pasta do zębów. Świetnie radzi sobie ona z drobnymi zaciekami i przebarwieniami. Jak wykonać to czyszczenie? Postępuj krok po kroku:

  1. Rozprowadź pastę po materiale.
  2. Następnie wetrzyj przy użyciu starej szczoteczki do zębów.
  3. Opłucz dokładnie obuwie i zadbaj o ich wysuszenie. Najlepiej metodą naturalną, bez użycia dodatkowych urządzeń, takich jak suszarka czy farelka.

Jak wyczyścić białe buty? Ta metoda sprawdzi się przy obuwiu materiałowym i klejonym

Szare mydło świetnie sprawdza się do obuwia materiałowego, a zwłaszcza tego klejonego. Dlaczego? Tego typu butów nie można za bardzo zamoczyć ani prać w pralce. Jak umyć je tą metodą? Wlej do miski trochę wody, a następnie włóż do niej szary mydło. Teraz energicznie potrząsaj nim, aby wytworzyć dużą ilość piany. To właśnie przy jej użyciu, a także delikatnej szczotki możesz wyczyścić i tym samym odświeżyć białe zaplamione buty.

Jak wyczyścić białe trampki? Wykorzystaj ocet i sodę

Trampki i buty sportowe cieszą się zdecydowanie największą popularnością wśród kupujących. I to właśnie one przebarwiają się dość często. Jeżeli masz dość żółtych plam i zabrudzeń na białych trampkach, wypróbuj połączenie octu i sody. Oba składniki połącz w równych proporcjach, a gotową miksturę delikatnie wcieraj w zabrudzone miejsca. Możesz wykorzystać tutaj szczoteczkę do zębów. Całość po szorowaniu pozostaw na 10 minut, a na koniec spłucz substancję z butów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: