Jak sadzić czosnek w doniczce? Nie potrzebujesz wielkiego ogrodu, aby go uprawiać

Czosnek jest jednym z najpopularniejszych dodatków do dań, który wykazuje również szereg zdrowotnych właściwości. Nic więc dziwnego, że jego uprawa cieszy się takim powodzeniem. Nie potrzeba jednak wielkiego ogrodu czy działki, aby ją rozpocząć. Wystarczy nam do tego jedynie doniczka i kilka prostych wskazówek, o których należy pamiętać. Jak sadzić czosnek w domu? Podpowiadamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Czosnek do kiełkowania potrzebuje dużo światła słonecznego. Chcąc zająć się jego uprawą w domu, najlepiej posadzić go już zatem wiosną. Zastosowanie się do kilku prostych wskazówek oraz cierpliwość pozwolą nam się cieszyć obfitymi plonami w domowym zaciszu. Podpowiadamy, o czym należy pamiętać podczas uprawy czosnku w doniczce. 

Jak sadzić czosnek w domu? Najważniejszym elementem jest doniczka 

Czosnek posiada długie korzenie, a więc przede wszystkim należy zacząć od dobrania odpowiedniej doniczki. Powinna mieć przynajmniej 20 cm wysokości oraz otwory w denku. Szerokość będzie natomiast zależała w głównej mierze od tego, ile główek chcemy wyhodować. Ząbki czosnku należy bowiem rozsadzać w 10-15 cm odstępach. 

W przypadku podłoża najlepszym wyborem będzie ziemia próchnicza lub piaszczysto-gliniasta o odczynie 6-7,5 pH. Nie powinna być przy tym wymieszana ze sztucznymi nawozami

O tym musisz pamiętać, czyli jak sadzić czosnek w doniczce

Następnie przechodzimy do sadzenia. Główkę dzielimy na ząbki, uważając, aby nie naruszyć przy tym ich skórek. Dobrze, jeśli będzie to czosnek z domowej lub organicznej uprawy. Zachowując wyżej wspomniane odstępy, wykopujemy w ziemi otwory o głębokości 10 cm. Ząbki umieszczamy "ogonkiem" do góry. To właśnie bowiem z tej czubatej części będą wychodziły pędy. 

Jak uprawiać czosnek w domu? Nie zapomnij o zapewnieniu odpowiednich warunków 

Następnie należy już tylko dbać o prawidłową pielęgnację naszej sadzonki. Doniczkę umieszczamy na stanowisku nasłonecznionym, gdyż inaczej nie wykiełkuje. Najlepszym miejscem będzie zatem parapet od południowej strony

Oczywiście istotne jest także nawadnianie ziemi. Musi być ona stale wilgotna, ale nie możemy doprowadzić do przelania, gdyż spowodujemy tym gnicie rośliny. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: