Jak pozbyć się kamienia? Produkt za 2 złote, a efekt cię zaskoczy

Kamienny osad w czajniku lub w bębnie pralki to niesamowicie irytujące zjawisko. Często może być powodem, przez który nasza ulubiona kawa czy herbata traci swój smak, a wspomniana pralka ulega zniszczeniu. Jak pozbyć się tych problemów?

W jaki sposób powstaje nasz "domowy szkodnik", czyli kamień? Najprościej mówiąc - jest to związek wapnia i magnezu, które pod wpływem wysokiej temperatury wody osadzają się na ściankach i dnie różnych urządzeń. Idealnym produktem do jego zwalczania, który znajdziesz w swoim sklepie "za grosze" jest kwasek cytrynowy. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Sposób na kamień w kuchni. Tani trik z użyciem domowych produktów

Do odkamieniania czajnika w zupełności wystarczy jedynie 20 g substancji (mniej więcej jedna torebka). Zawartość należy wsypać do urządzenia w połowie wypełnionego wodą, włączyć, a następnie odczekać około 3 godzin. Po takim zabiegu czajnik powinien być jak nowy. 

Anna LewandowskaNowa suknia wieczorowa Lewandowskiej. "Klasa i styl". Podkreśla figurę

Jak usunąć kamień z pralki? Ten sposób jest bardzo skuteczny i banalny

W przypadku pralek, kwasek cytrynowy idealnie sprawdzi się do czyszczenia praktycznie wszystkich elementów. Roztwór składający się z dwóch łyżeczek kwasku i ciepłej wody rozprowadzamy gąbką lub ściereczką po uszczelkach pokrytych kamieniem. Około 120 g produktu jest potrzebne do oczyszczenia przewodów i bębna - po wsypaniu należy włączyć standardowy program prania, aby nasza pralka przeżyła "odrodzenie".

Anna LewandowskaSukienka Lewandowskiej robi wrażenie. Anna wygląda jak milion dolarów

Jak usunąć kamień, kiedy kwasek cytrynowy nie wystarczy?

Kwasek cytrynowy to niezwykle przydatny produkt w gospodarstwie domowym. Wszędzie tam, gdzie pojawi się uciążliwy osad kamienny, bez obaw możemy próbować go zwalczyć tym magicznym proszkiem za 2 zł. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: