Jak pozbyć się kamienia? Produkt za 2 złote, a efekt cię zaskoczy

Kamienny osad w czajniku lub w bębnie pralki to niesamowicie irytujące zjawisko. Często może być powodem, przez który nasza ulubiona kawa czy herbata traci swój smak, a wspomniana pralka ulega zniszczeniu. Jak pozbyć się tych problemów?

W jaki sposób powstaje nasz "domowy szkodnik", czyli kamień? Najprościej mówiąc - jest to związek wapnia i magnezu, które pod wpływem wysokiej temperatury wody osadzają się na ściankach i dnie różnych urządzeń. Idealnym produktem do jego zwalczania, który znajdziesz w swoim sklepie "za grosze" jest kwasek cytrynowy. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Sposób na kamień w kuchni. Tani trik z użyciem domowych produktów

Do odkamieniania czajnika w zupełności wystarczy jedynie 20 g substancji (mniej więcej jedna torebka). Zawartość należy wsypać do urządzenia w połowie wypełnionego wodą, włączyć, a następnie odczekać około 3 godzin. Po takim zabiegu czajnik powinien być jak nowy. 

Jak usunąć kamień z pralki? Ten sposób jest bardzo skuteczny i banalny

W przypadku pralek, kwasek cytrynowy idealnie sprawdzi się do czyszczenia praktycznie wszystkich elementów. Roztwór składający się z dwóch łyżeczek kwasku i ciepłej wody rozprowadzamy gąbką lub ściereczką po uszczelkach pokrytych kamieniem. Około 120 g produktu jest potrzebne do oczyszczenia przewodów i bębna - po wsypaniu należy włączyć standardowy program prania, aby nasza pralka przeżyła "odrodzenie".

Jak usunąć kamień, kiedy kwasek cytrynowy nie wystarczy?

Kwasek cytrynowy to niezwykle przydatny produkt w gospodarstwie domowym. Wszędzie tam, gdzie pojawi się uciążliwy osad kamienny, bez obaw możemy próbować go zwalczyć tym magicznym proszkiem za 2 zł. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: