Jak pozbyć się muszek owocówek? Znamy aż 4 szybkie i skuteczne sposoby

Muszki owocówki pierwszy raz pojawiają się w naszych domach najczęściej późną wiosną lub początkiem lata. Wystarczy pozostawić na stole, sok, napoczęty owoc czy słoik dżemu a zjawia się ich cała chmara. Znamy aż 4 szybkie i skuteczne metody na pozbycie się ich.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Latem muszki owocówki pojawiają się znikąd i w ekspresowym tempie kolonizują nasze mieszkania. Bywa to bardzo uciążliwe, bo wystarczy jedynie zostawić szklankę soku w kuchni, a już mamy tych małych nieproszonych gości. Wiemy, jak można skutecznie pozbyć się tego problemu.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Anna LewandowskaSukienka Lewandowskiej zaskoczyła internautów. "Teraz to przesadziłaś"

Pułapka na muszki owocówki z owoców. To banalnie proste

Pułapka na muszki owocówki to jedna z popularniejszych metod pozbywania się tych małych owadów. Do jednej z nich potrzebne są:

  • pokrojone owoce lub ich skórki, mogą być np. jabłka
  • miska
  • folia spożywcza

Aby sposób zadziałał, owoce włóż do miski i dokładnie zakryj je folią spożywczą, tak aby nie było żadnych szczelin. Następnie nakłuj wykałaczką folię w kilku miejscach, tworząc jednie małe dziurki. Jak to działa? Muszki owocówki wlecą nimi do środka, ale już nie wydostaną się na zewnątrz.

Sposób na muszki owocówki to bazylia i mięta

Mało kto wie, że muszki owocówki jak ognia unikają zapachu bazylii, lawendy i mięty. Ustawienie tych roślina na parapetach lub rozpylenie samego ich zapachu w naszej kuchni z pewnością sprawi, że niechciani goście szybko uciekną. Można również zapalić świece, z których wydobywać będzie się ta nielubiana woń. Jednak pamiętajmy, aby w pierwszej kolejności usunąć, to co je przyciągnęło. Nawet najmocniejszy aromat przegra z kuszącą słodyczą owoców, jeśli takie będą nadal znajdować się w naszej kuchni.

Co na muszki owocówki? Mikstura z płynu do mycia naczyń i octu pomoże

Roztwór stworzony z połączenia octu i płynu do mycia naczyń również przychodzi nam z pomocą w walce z owocówkami. Wystarczy, że wlejesz obydwa składniki w równej proporcji do słoika i nie mieszając, zostawisz go otwartego na parapecie przez całą noc. Ten zapach je przyciągnie w pułapkę. Rano znajdziesz w nim całą masę utopionych owadów!

Co odstrasza kleszcze? Znamy skuteczne sposoby. Tak uchronisz przed nimi siebie i bliskichSkuteczny oprysk na kleszcze zrobisz sama. Jest naturalny i ekologiczny

Domowe sposoby na muszki owocówki- jak się ich pozbyć przy użyciu suszarki?

Jeżeli muszki owocówki masowo pojawiły się w swoim domu, a chcesz się ich szybko pozbyć, jest na to jedna metoda. Wykorzystaj suszarkę do włosów. Wydobywająca się z niej wysoka temperatura powinna szybko usunąć problem. Strumień gorącego powietrza wydobywający się z suszarki do włosów, skierowany w stronę muszek, potrafi dosłownie je usmażyć.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: