Strach przed małżeństwem dotyka coraz więcej osób. Ma to nawet swoją nazwę

Zawarcie małżeństwa to poważny krok, któremu towarzyszy wiele emocji. Są jednak osoby, które odczuwają wręcz paniczny lęk na samą myśl o wstąpieniu w związek małżeński. Okazuje się, że zmaga się z tym coraz większa liczba osób.

Więcej o związkach przeczytasz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Ślubne wpadki gwiazd

Stres to uczucie, które bardzo często towarzyszy ludziom przed ślubem, weselem oraz przede wszystkim przed wstąpieniem w związek małżeński. Spowodowane jest to zarówno samą uroczystością, która przygotowywana jest zwykle przez wiele miesięcy, jak i nowym etapem w życiu. Wiele osób zastanawia się bowiem, czy ich życie jakoś się zmieni, czy małżeństwo będzie trwałe i udane, czy nie popadną w rutynę, a także czy dana osoba będzie wiodła szczęśliwe życie u boku tej drugiej i nie doświadczy zdrady. Okazuje się, że są i takie osoby, które na samą myśl o tym, że mieliby kiedyś wziąć ślub, wpadają w gigantyczną panikę. 

Strach przed małżeństwem dotyka coraz więcej osób. Ludzie cierpiący na tę fobię odbierają małżeństwo jako coś, co zabiera im wolność

Arachnofobia to lęk przed pająkami, klaustrofobia to paniczny strach przed małymi, niskimi, wąskimi i zamkniętymi pomieszczeniami, a gamofobia jest właśnie lękiem przed wstąpieniem w związek małżeński. Eksperci uważają, że fobia ta staje się coraz powszechniejsza. Osoby cierpiące na gamofobię są przekonane, że małżeństwo oraz potencjalny mąż lub żona odbierze im wolność i niezależność, przeszkadzać będzie w rozwoju kariery zawodowej, a także realizacji celów i marzeń. U niektórych osób fobia ta może pojawić się przez złe wzorce wyniesione z domu rodzinnego. Jeśli ich rodzice nie tworzyli szczęśliwego małżeństwa, oni boją się tego samego i nie chcą pójść taką drogą. Wolą po prostu z tego zrezygnować. Warto pamiętać, że każdy związek jest inny, jednak do stworzenia udanej relacji potrzeba nieustannej pracy obu stron, zaufania i szczerych rozmów.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: