Jak wyczyścić srebro domowymi sposobami? Wdasz grosze, a będzie lśniło jak nowe

Nie chcesz wciąż wydawać pieniędzy na specjalistyczne mycie biżuterii i zastanawiasz się jak wyczyścić srebro domowymi sposobami? Te metody za gorsze sprawią, że będzie lśniło jak nowe. Są banalne w wykonaniu a wszystko, czego potrzebujesz możliwe, że masz już w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Prawie każda kobieta ma w swojej kolekcji biżuterii coś srebrnego. O ten szlachetny metal trzeba należycie dbać, aby zachował swój wyjątkowy blask. Jeżeli go stracił, można łatwo go odzyskać. Oto kilka tomowych sposób na czyszczenie srebra, dzięki którym będzie wyglądało jak nowe.

Zobacz wideo Twoja srebrna biżuteria pokryła się ciemnym nalotem? Ten sposób przywróci jej blask

Jak wyczyścić srebro folia aluminiową i solą? To proste

Czyszczenie srebra folią aluminiową i solą to jeden z najpopularniejszych sposobów pielęgnowania biżuterii zrobionej z tego króćca. Jak to wykonać? Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Na dnie naczynia (niewykonanego z metalu) wyłóż folię aluminiową.
  2. Wlej litr wrzącej wody i wsyp 5 łyżek soli.
  3. Dokładnie wymieszaj.
  4. Do roztworu włóż srebrne przedmioty, które chcesz oczyścić.
  5. Pozostaw je w naczyniu je na jakiś czas – przynajmniej do momentu, gdy woda wystygnie.

Jeśli srebro nadal jest sczerniałe, trzeba poczekać nawet kilka godzin. Może to wynikać z wyjątkowo dużej ilości siarczku srebra. Gdy przedmioty są już oczyszczone, umyj je mydłem pod bieżącą wodą.

Jak wyczyścić poczerniałe srebro? Wykorzystaj cole

Kwasy zawarte w popularnych, gazowanych napojach typu cola, niszczą brud na srebrze. Wystarczy zakupić butelkę lub puszkę napoju, przelać do szklanki i umieścić w nim biżuterię. Po kilku godzinach wyjęty przedmiot wystarczy przemyć czystą wodą i osuszyć.

Jak wyczyścić srebro sodą i octem?  To dość popularny sposób

Mieszanka sody oczyszczonej i octu pozwoli przywrócić blask twojej srebrnej biżuterii.  Aby je wykonać, przygotuj roztwór składający się z 1 łyżeczki sody, 1 łyżeczki octu oraz 1 litra gorącej wody. Następnie zanurz w roztworze srebrny łańcuszek lub inny element biżuterii czy zastawy i odczekaj 15 minut. Po tym czasie przepłucz biżuterię pod bieżącą wodą i przetrzyj delikatną ściereczką i gotowe.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: