Biała sukienka na wesele. Tak czy nie? "Ozdobiłabym gościa czerwonym winem"

Wiele osób uważa, że ogromnym nietaktem jest założenie na czyjeś wesele czarnej sukienki. Inni twierdzą natomiast, że jeszcze gorszym faux pas jest założenie bałej kreacji, gdyż ten kolor zarezerwowany jest dla panny młodej. - Jest tyle kolorów, że chyba można sobie odpuścić - komentują internautki.

Więcej ślubnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Ślubne wpadki gwiazd

Temat tego, co powinno się zakładać będąc gościem weselny, a czego absolutnie nie, potrafi nadal być źródłem dyskusji. W Polsce szczególne kontrowersje wywołują dwa kolory - czarny oraz biały (wyjątkiem są śluby z narzuconym dress codem). Dla starszego pokolenia założenie czarnej kreacji jest nie do pomyślenia, gdyż kolor ten kojarzy im się przede wszystkim z żałobą oraz "złą wróżbą" dla młodej pary. Wśród młodszych pokoleń natomiast zdania są cały czas podzielone. Wiele osób uważa z kolei, że znacznie gorszym pomysłem jest założenie białej kreacji, gdyż ten kolor tego dnia powinien należeć tylko do panny młodej. 

Biała sukienka na wesele. Tak czy nie? "Absolutnie niedopuszczalne!"

Ekspertka ślubna prowadząca na Instagramie oraz TikToku profile pod nazwą "Mówię o ślubie", postanowiła zapytać swoje obserwatorki o kwestię założenia białej sukienki będąc gościem weselnym.

Co myślisz o białej sukience na wesele? Przeszkadzałoby Ci to, czy nie?

- napisała pod postem. Co odpowiedziały internautki?

Osobiście by mi to nie przeszkadzało, ale jest tyle kolorów, że chyba można sobie odpuścić akurat kolor biały na czyjeś wesele
Wolałabym, żeby nikogo nie było na moim ślubie w białej sukience, sama też bym nigdy w życiu białej nie ubrała
Jakoś tego nie widzę, sorry
Absolutnie niedopuszczalne!
Wszystkie inne przesady mam gdzieś, ale to akurat jest zarezerwowany kolor dla Panny Młodej i po prostu należy to uszanować
Ja nie rozumiem tej afery o biała sukienkę. Wyluzujcie laski
Moja siostra (świadkowa) będzie miała cały czas kieliszek czerwonego wina na taką okazję
Ja bym najpierw się panny młodej zapytała czy wyraża zgodę, jeśli nie to trzeba uszanować i kupić inną sukienkę
Jeśli byłby to ktoś taki, że wiedziałbym że zrobił to specjalnie, to ładnie ozdobiłabym sukienkę gościa czerwonym winem, takie planowane "uuups"
Dopóki to nie suknia typowo ślubna to mam gdzieś kolory
Whatever, dopóki pan młody wie, która to żona
Dla mnie wszystko jedno. Kolor to kolor, ważny jest krój sukni

- czytamy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.