Co na mrówki w domu? Trzy naturalne sposoby na pozbycie się niechcianych gości raz na zawsze

Gdy tylko za oknami robi się cieplej, w domu mogą zacząć pojawiać się mrówki. Wizyty tych małych owadów zybko stają się bardzo uciążliwe. Jeśli wciąż szukasz sposobu na to, jak zwalczyć mrówki w domu, to znamy skuteczne rozwiązanie. Dzięki tym naturalnym środkom pozbędziesz się ich raz na zawsze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Mrówki w poszukiwaniu pożywienia oraz miejsc do założenia gniazda, niestety często odwiedzają nasze kuchnie. Pozostawione resztki jedzenia czy nieosłonięte kosze na śmieci działają bowiem na nie jak magnes. Co zrobić, gdy pojawią się w domu oraz jak zapobiec ich wizytom w przyszłości? Podpowiadamy.

Mrówki w domu. Jak się pozbyć tych szkodników? Wykorzystaj cynamon

Mrówki pozostawiają ślady z feromonów, aby wyznaczyć trasę z gniazda do źródła pożywienia. Jeśli zobaczymy więc je w domu, warto działać od razu, aby zapobiec nasileniu się problemu. Można w tym celu wykorzystać cynamon. Należy nim posypać nie tylko miejsce, w którym pojawiły się mrówki, ale i wspomnianą ścieżkę

Jak zwalczyć mrówki w domu? Oprysk na mrówki pomoże rozwiązać problem 

Gotowe opryski, które możemy kupić w sklepach, choć są skuteczne, to nie powinny mieć kontaktu z żywnością, naczyniami czy powierzchniami, gdzie podaje się żywność. Warto zatem postawić na naturalny środek, który zadziała równie skutecznie. Do takich zaliczymy sok z cytryny, skórę z pomarańczy lub ogórka. Wystarczy zmieszać jeden z powyższych produktów z ciepłą wodą, a następnie przelać do butelki z atomizerem. 

Co na mrówki w domu? Te rośliny zapobiegną kolejnym wizytom owadów

W walce z mrówkami warto także wykorzystać zapachy, które zadziałają na nie jak odstraszacz. Stawiając doniczki z tymi roślinami w kuchni, możemy zapobiec wizytom tych szkodników w domu, a przy okazji zyskać aromatyczne zioła, które będą idealnym dodatkiem do wielu dań. Mowa tutaj o: 

  • rozmarynie, 
  • majeranku, 
  • tymianku, 
  • mięcie. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: