Najpopularniejsze imię dla dziewczynek w Polsce? Hebrajskie! Nosi je ponad milion Polek

Wybór imienia dla dziecka bywa dość stresujący dla rodziców. W końcu będzie się nim posługiwało do końca życia. Tak jak zmieniają się trendy w modzie, tak również możemy to zauważyć w kwestii imion. Niektórzy wybierają te bardziej oryginalne, a inni stawiają na klasykę, która nigdy nie wyjdzie z mody.

Więcej podobnych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Obecnie rodzice szukają dla swoich dzieci wyjątkowych, czasem nietypowych imion. Najlepiej, żeby brzmiało dobrze nie tylko w Polsce, ale również za granicą, w końcu nigdy nie wiadomo, czy nasza pociecha nie wyemigruje z naszego kraju. Z drugiej strony sporą popularnością cieszą się stare imiona jak Helena czy Antonina. Niemniej jednak królowa jest tylko jedna. 

Zobacz wideo Szukasz imienia dla dziecka? Nie popełnij tych błędów

Anna - najpopularniejsze imię żeńskie w Polsce 

Zdecydowaną zwyciężczynią w kategorii imion żeńskich w Polsce jest Anna. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, które zajmuje się prowadzeniem systemu ewidencji ludności PESEL, co roku publikuje listy najpopularniejszych imion w Polsce. Zgodnie z danymi na dzień 24 stycznia 2022 roku imię Anna nosiło aż 1 053 032 kobiet. Teraz prawdopodobnie jest ich jeszcze więcej. 

Skąd pochodzi imię Anna?

Imię Anna pochodzi od hebrajskiego słowa "Channah" oznaczającego "pełna wdzięku i łaski". Do Polski przywędrowało około XII wieku. Sprawdzając charakterystykę imienia Anna, dowiadujemy się, że są to osoby towarzyskie i bardzo zaangażowane w życie rodzinne. Są świetnymi słuchaczkami i rozmówczyniami. Anna uwielbia też być w centrum zainteresowania i mieć rację. Ponadto są to kobiety inteligentny i błyskotliwe. 

Anna obchodzi imieniny 10 stycznia, 27 lutego, 7 czerwca, 9 czerwca, 15 lipca, 26 lipca oraz 1 września.  

Inne popularne imiona żeńskie w Polsce 

Co roku Ministerstwo Cyfryzacji publikuje listę najpopularniejszych imion w naszym kraju. W 2021 roku była to Zuzanna, Zofia i Hanna. Tuż za podium znalazła się Julia i Maja. Poniżej przedstawimy listę imion, które nosi najwięcej kobiet w Polsce. 

  • Anna (1 053 032)
  • Katarzyna (60 6814)
  • Maria (60 1501)
  • Małgorzata (58 1732)
  • Agnieszka (54 9842)
  • Barbara (49 1058)

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: