Praca dopasowana do znaków zodiaku. Te zawody zapewnią satysfakcję i sukces

Myślisz nad zmianą pracy? A może poszukujesz idealnej ścieżki zawodowej? Pomocna w tej kwestii może okazać się... astrologia. Według niej niektóre zawody są nam po prostu pisane w gwiazdach. Sprawdź, jaka praca jest dopasowana do Twojego znaku zodiaku.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pandemia negatywnie wpłynęła na sytuację zawodową kobiet. Ich aktywizacja może przynieść gospodarce 300 mld zł do 2030 roku

Według astrologii data urodzenia ma wpływ nie tylko na naszą osobowość czy cechy charakteru, ale też zawodowe predyspozycje. W jakich zawodach poszczególne znaki zodiaku będą czuły się najlepiej oraz mają szanse na prawdziwy sukces? Przekonacie się poniżej. 

Baran — dobrze czuje się w roli lidera

Osoby spod tego znaku zodiaku uwielbiają delegować zadania innym, a swoją energią potrafią zmotywować do działania. Nie lubią być ograniczane, a także źle czują się w roli podwładnego. Najlepiej sprawdzą się zatem jako trenerzy, kierownicy czy managerowie. 

Byk — nie boi się ciężkiej pracy 

Upartość i zapał Byków sprawia, że zawsze starają się wykonać jak najlepiej powierzone im zadania. Nie boją się ciężkiej pracy i dobrze radzą sobie w zespole. Cenią sobie przy tym jednak rutynę. Stąd też dziedzina, w której będą się dobrze czuły to bankowość i finanse

Bliźnięta — nie ma mowy o nudzie

Praca od 8:00 do 16:00 przy biurku zdecydowanie nie jest marzeniem Bliźniąt. Potrzebują dynamicznej pracy pełnej wyzwań, nawet jeśli wiąże się to z nadgodzinami lub zajętymi weekendami. Zawody związane z szeroko pojętym dziennikarstwem lub turystyką będą dla nich najlepszym rozwiązaniem. 

Rak — musi widzieć efekty swojej pracy

Odpowiedzialność to drugie imię Raków. Lubią przy tym dzielić się dobrą radą oraz dawać przykład, szczególnie jeśli przynosi to wymierne efekty. Osoby spod tego znaku zodiaku będą zatem świetnymi dietetykami, psychologami lub pracownikami socjalnymi. 

Lew — ma duże wymagania nie tylko w stosunku do siebie

Lwy mają wrodzoną charyzmę i wdzięk, a przy tym lubią być w centrum uwagi. Szybko zjednują sobie sympatię ludzi, co ułatwia im nawiązywanie nowych relacji również na polu zawodowym. Dobrze będą czuły się przed kamerami i w blasku fleszy, więc swoją drogę zawodową powinny związać z branżą filmową lub muzyczną. 

Panna — perfekcjonizm w każdej dziedzinie

Nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym Panny przykładają dużą uwagę do każdego detalu. Zawsze dają z siebie 100 procent, ale są przy tym bardzo opiekuńcze i empatyczne. Doskonale radzą sobie z zadaniami pod presją czasu. Zawód pielęgniarki lub weterynarza będzie dla nich strzałem w dziesiątkę. 

Waga — cieszy się dużym zaufaniem 

Osoby spod tego znaku zodiaku wzbudzają niebywałe zaufanie. Ważne jest dla nich dążenie do prawdy i sprawiedliwości. Cechy te uczynią z nich w związku z tym dobrymi mediatorami lub sędziami.

Skorpion — uwielbia wyzwania

Skorpiony są bardzo dociekliwe i uwielbiają stawiać sobie coraz wyżej poprzeczkę. U nich każdy sekret będzie bezpieczny, a krytyka nie jest im straszna. Będą dzięki temu dobrymi detektywami, policjantami, ale i przedsiębiorcami. 

Strzelec — czerpie satysfakcję z pracy z innymi 

Strzelce muszą stale się rozwijać i odkrywać nowe ścieżki, a przy tym uwielbiają dzielić się zdobytą wiedzą z innymi. Jedynie praca z drugim człowiekiem przyniesie im prawdziwą satysfakcję i zadowolenie. Właśnie dlatego sprawdzą się jako naukowcy, wykładowcy lub nauczyciele. 

Koziorożec — największy atut to doskonała organizacja

Z jednej strony pragmatyczne i dobrze zorganizowane, a z drugiej ambitne i odporne na presję. To powoduje, że Koziorożce powinny obejmować stanowiska kierownicze. Ich logiczne myślenie i dbanie o szczegóły sprawia, że będą również dobrymi architektami lub projektantami. 

Wodnik — umie wychodzić poza schemat 

Wodniki nie lubią działać zgodnie z narzuconymi wytycznymi czy zaplanowanym harmonogramem. W pracy cenią sobie elastyczność i kreatywność. Powinny swoich sił spróbować więc jako grafik lub fotograf. 

Ryby — ma niezawodną intuicję 

Potrafią zachować zimną krew, a przy tym są obdarzone niezwykłą intuicją. Przyswajanie dużej ilości informacji nie stanowi dla nich problemu. Świetnie sprawdzą się dzięki temu w zawodach medycznych. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: