Większość osób nie widzi słonia na tym rysunku: "Patrzyłem 10 godzin". Jeden trik pomaga

Różnego rodzaju testy, iluzje optyczne oraz inne zagadki ą w sieci niezwykle popularne. Wiele osób lubi bowiem sprawdzać siebie oraz swoją spostrzegawczość. Jedną z takich zagadek podzielił się jakiś czas temu pewien tiktoker. Okazuje się, że ukrytego słonia na tym rysunku widzi zaledwie jeden proc. osób. Jesteś jedną z nich?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?

W mediach społecznościowych aż roi się od różnych testów psychologicznych, iluzji optycznych, obrazków z ukrytymi elementami, czy innych tego typu ciekawostek. Cieszą się one naprawdę sporą popularnością i często stają się wręcz viralami. Jedną z takich zagadek podzielił się tiktoker prowadzący profil pod nazwą @hecticnick, na którym znaleźć może wiele tego typu iluzji optycznych. Wideo z grafiką ukrytego słonia obejrzało ponad 6,4 mln osób.

Mężczyzna czy pingwin? To, co widzisz najpierw mówi sporo o twojej osobowości Mężczyzna czy pingwin? To, co widzisz najpierw mówi sporo o twojej osobowości

Tylko jeden procent ludzi widzi ukrytego słonia na tym rysunku. Należysz do tego grona? 

Tiktoker wrzucił do sieci wideo, na którym umieścił obrazek przedstawiający myśliwych w dżungli. Zaznaczył przy tym, że zobaczyć ukrytego słonia na tej grafice potrafi zaledwie jeden procent ludzi. Zdradził jednak, że istnieje pewien trik dla tych, którzy nie mogą poradzić sobie z jego odnalezieniem.

Tylko jeden procent ludzi potrafi znaleźć ukrytego słonia na tym obrazku. To nie jest proste, ale istnieje wskazówka. Spróbuj odwrócić telefon. Być może będziesz w stanie go znaleźć

- powiedział na wideo.

Imiona, które utrudniają dziewczynkom życie. Mogą być problemem w szkole lub pracy? (zdjęcie ilustracyjne) Hebrajskie imię żeńskie najpopularniejsze w Polsce. Nosi je ponad milion Polek

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od internautek oraz internautów. Okazuje się, że części z nich bez problemu udało się dostrzec ukrytego słonia, inni natomiast mieli z tym spory problem:

Kompletnie zmyliły mnie drzewa
OMG, znalazłam to bez odwracania
Patrzyłem w tę grafikę dziesięć godzin, zanim znalazłem tego słonia
Zajęło mi to 20 sekund
Ja: odwracam telefon i nadal nic nie widzę
Znalazłem, to proste

- czytamy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: