Większość osób nie widzi słonia na tym rysunku: "Patrzyłem 10 godzin". Jeden trik pomaga

Różnego rodzaju testy, iluzje optyczne oraz inne zagadki ą w sieci niezwykle popularne. Wiele osób lubi bowiem sprawdzać siebie oraz swoją spostrzegawczość. Jedną z takich zagadek podzielił się jakiś czas temu pewien tiktoker. Okazuje się, że ukrytego słonia na tym rysunku widzi zaledwie jeden proc. osób. Jesteś jedną z nich?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?

W mediach społecznościowych aż roi się od różnych testów psychologicznych, iluzji optycznych, obrazków z ukrytymi elementami, czy innych tego typu ciekawostek. Cieszą się one naprawdę sporą popularnością i często stają się wręcz viralami. Jedną z takich zagadek podzielił się tiktoker prowadzący profil pod nazwą @hecticnick, na którym znaleźć może wiele tego typu iluzji optycznych. Wideo z grafiką ukrytego słonia obejrzało ponad 6,4 mln osób.

Tylko jeden procent ludzi widzi ukrytego słonia na tym rysunku. Należysz do tego grona? 

Tiktoker wrzucił do sieci wideo, na którym umieścił obrazek przedstawiający myśliwych w dżungli. Zaznaczył przy tym, że zobaczyć ukrytego słonia na tej grafice potrafi zaledwie jeden procent ludzi. Zdradził jednak, że istnieje pewien trik dla tych, którzy nie mogą poradzić sobie z jego odnalezieniem.

Tylko jeden procent ludzi potrafi znaleźć ukrytego słonia na tym obrazku. To nie jest proste, ale istnieje wskazówka. Spróbuj odwrócić telefon. Być może będziesz w stanie go znaleźć

- powiedział na wideo.

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od internautek oraz internautów. Okazuje się, że części z nich bez problemu udało się dostrzec ukrytego słonia, inni natomiast mieli z tym spory problem:

Kompletnie zmyliły mnie drzewa
OMG, znalazłam to bez odwracania
Patrzyłem w tę grafikę dziesięć godzin, zanim znalazłem tego słonia
Zajęło mi to 20 sekund
Ja: odwracam telefon i nadal nic nie widzę
Znalazłem, to proste

- czytamy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: