Jak pozbyć się much z domu? Znamy aż trzy banalne metody. Są szybkie i skuteczne

Zastanawiasz się jak pozbyć się much ze swojego domu? Insekty te są bardzo uciążliwe za sprawą dźwięku, który wydają, lecz są też niebezpieczne. Bowiem mogą przenosić bakterie. Wiemy, jak pozbyć się ich szybko i skutecznie sprawdzonymi metodami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli w naszym domu zaczęły pojawiać się muchy, chcemy szybko działać. Owady te są bardzo denerwujące za sprawą wydawanych przez siebie dźwięków. Ale niestety mogą być też nosicielami bakterii. Dlatego jeżeli tylko je zauważymy, warto sięgnąć po jedną z domowych metod zwalczania ich.

Zobacz wideo Nie możesz się pozbyć much z domu? Zrób naturalny lep

Jak szybko pozbyć się much z domu? Stwór samodzielnie lep

Jeżeli chcesz pozbyć się much z mieszkania domowymi sposobami, stwórz samodzielnie lep. Do jego przygotowania potrzebne jest jedynie kilka łyżek płynnego miodu wymieszanego z mąką kukurydzianą. Powstałą mieszankę musisz wyłożyć na kilka spodków np. na podstawki do doniczek. Gdy takie pułapki wstawisz w miejscach, gdzie pojawiają się te denerwujące owady, możesz być pewien, że utkną w lepkiej substancji.

Te rośliny żywią się muchami:

Jedną z ciekawszych metod pozbycia się much z domu jest zakup roślin żywiących się owadami. Najpopularniejsza jest muchołówka. Liście tej rośliny to pułapki, które przyciągają owady swoim nektarem i czerwonym ubarwieniem. Gdy potencjalna ofiara dotyka listków, pułapka zamyka się i owad od tej chwili znajduje się w "więzieniu". Roślina zaczyna wydzielać enzymy trawienne, aby strawić ofiarę.

Jakiego zapachu nie lubią muchy? Dzięki tej metodzie pozbędziesz się też komarów

Bardzo często zdarza się, że szkodniki i owady nie lubią jakiegoś zapachu. Tak jest również i w tym przypadku. Wanilia to woń, której muchy nieznoszoną. Aby ta metoda zadziałała postaw na stole otwarty słoik z waniliowym olejkiem zapachowym lub odpal mocno pachnące świeczki. To doskonałe domowe sposoby na muchy, ale także komary.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: