Senior zamazał plakaty z całującymi się parami jednopłciowymi. Wymowna reakcja dziennikarki TVN24

Czerwiec to miesiąc społeczności LGBT+. Z tej okazji polska edycja magazynu "Vogue" stworzyła okładkę z dwiema całującymi się parami jednopłciowymi. Nie wszystkim się to spodobało. Starszy mężczyzna postanowił zniszczyć plakaty rozwieszone w Warszawie, zamazując je czarnym sprayem. Dziennikarka TVN24 Marta Warchoł, która otwarcie przyznaje, że jest w związku z kobietą, zareagowała wymownym gestem.

Więcej podobnych artykułów znajdziecie na Gazeta.pl

Czerwiec dla społeczności LGBT+ jest miesiącem dumy. W tym czasie organizowane są akcja, które mają na celu przeciwdziałanie marginalizacji i ostracyzmowi, z jakimi muszą się spotykać w Polsce osoby nieheteronormatywne. Polska edycja magazynu "Vogue" postanowiła w tym roku wesprzeć całą tę społeczność, publikując na okładce zdjęcia całujących się par jednopłciowych. Na warszawskich ulicach pojawiły się plakaty promujące najnowszy numer, co nie wszystkim się spodobało. 

Zobacz wideo Aga i Karolina o stereotypach dotyczących lesbijek

Senior zamazał czarną farbą plakaty z całującymi się parami jednopłciowymi 

W rankingu ILGA-Europe, dotyczącym przestrzegania praw osób LGBT+, Polska zajęła ostatnie miejsce wśród państw Unii Europejskiej. Zachowanie mężczyzny, które zostało nagrane przy ulicy Mokotowskiej w Warszawie, tylko to potwierdza. 

Dzisiaj podczas porannego spaceru z psem taki widok, a Polska trzeci raz z rzędu z tytułem homofoba UE. Ludzie, WAKE THE FU*K UP!

- napisała Marta Pajor, która na Instagramie opublikowała filmik z seniorem w roli głównej. 

Nagranie można obejrzeć w poniższym poście, klikając w strzałkę znajdującą się po prawej stronie zdjęcia. 

 

Na pytania dlaczego to robi, mężczyzna nie odpowiedział. Internauci nie kryli zażenowania zachowaniem starszego pana. Większość pisała, że jest im wstyd i przykro, że takie sytuacje wciąż mają miejsce. 

 Ciemnogród, wierzenie tylko (...), że to kobieta i mężczyzna mogą tworzyć związek.

- napisała jedna z użytkowniczek Instagrama. 

Ślub Elizy i Karoliny Górskich-Tran "Nigdy się nie ukrywałyśmy, mówię kurierowi, że paczkę odbierze żona"

Marta Warchoł reaguje wymownym gestem na wandalizm seniora 

Marta Warchoł jest aktywistką i dziennikarką TVN24, która w sieci otwarcie przyznaje, że jest w związku kobietą. Nie pozostając obojętna na sytuację z warszawskich ulic, postanowiła zabrać głos. Wspólnie z ukochaną zorganizowała happening na tle zniszczonych plakatów. Marta z partnerką wrzuciła do sieci zdjęcie, na którym się całują, tym samym udowadniając, że miłość potrafi przetrwać wiele, a zasprejowanie plakatów wcale nie sprawi, że osoby LGBT+ znikną. 

To się nie uda. Nie zasprejujecie nas - osób nieheteronormatywnych. Dzięki Marcie Pajer dowiedzieliśmy się, że w centrum grasuje senior-homofob. W centrum stolicy, kraju w Europie. Jak wiele nienawiści zostało wpompowanych w Polaków przez ostatnie lata? I jak długo mamy jeszcze obserwować tego konsekwencje? Ile mamy to znosić?! My nie planujemy się poddawać i Wy też nie pozwólcie, żeby ktoś Was stłamsił #loveislove.

- napisała na Instagramie.

 

Dwaj znani lekarze wzięli ślub. 'Boli mnie, że w Polsce formalnie jesteśmy dla siebie obcymi facetami' (zdjęcie ilustracyjne) Znani lekarze wzięli ślub w Bydgoszczy. "Ja, Maciej, biorę sobie Ciebie Mateusza, za męża"

Kampania Przeciw Homofobii potępia zachowanie seniora

Nie tylko osoby publiczne, ale również organizacje wyraziły swoje zdanie na temat aktu wandalizmu seniora. Kampania Przeciw Homofobii pokreśliła, że po tym co wydarzyło się w Warszawie, czerwcowy numer magazynu "Vogue" jest jeszcze ważniejszy.

Naszym zdaniem akt wandalizmu, polegającym na zniszczeniu plakatów reklamujących najnowsze wydanie magazynu Vogue Polska, tylko pokazuje, jak ważny i potrzebny w Polsce jest czerwcowy, pride'owy numer Vogue. Łącząc siły, mamy szansę doprowadzić do zmiany społecznej. Nie możemy się poddawać - musimy walczyć o każdą miłość.

- czytamy na Instagramie.

Nie wiemy, czy sprawa ta została zgłoszona na policję, ale z komentarzy możemy wywnioskować, że wiele osób by sobie tego życzyło. 

"Vogue" reaguje 

Z Instagramowego profilu magazynu "Vogue" dowiadujemy się, że w poniedziałek o godz. 19 w Warszawie pod zdewastowanymi plakatami pojawiły się całujące pary, które tego dnia chciały zaprotestować przeciwko homofobicznym postawom. 

Wczoraj o godzinie 19 ulica Mokotowska w Warszawie zapełniła się całującymi się parami. W proteście przeciwko homofobicznym postawom wzięły udział również bohaterki czerwcowej okładki „Vogue Polska".
 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: