Ten niezawodny sposób na kreta powinien znać każdy ogrodnik. Jest banalny w wykonaniu i tani

Ten niezawodny sposób na kreta powinien znać każdy ogrodnik. Dzięki niemu pozbędziesz się problemu naturalnie. Jest banalny w wykonaniu i tani. Prawdopodobnie wszystko, czego potrzebujesz, masz już w swoim domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli w naszym ogrodzie pojawił się kret, może on uszkadzać nasze rośliny. Warto jak najszybciej działać i wyprosić nieproszonego gościa. Nie potrzebujemy do tego drogo sprzętu i mocnej sklepowej chemii. Znamy sprawdzone domowe sposoby. Oto one.

Anna Lewandowska Sukienka Anny Lewandowskiej za 6278 zł. Fani "rozwalasz system"

Zobacz wideo Kopiec kreta

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Domowe sposoby działające szybko i skutecznie

Jedną z najskuteczniejszych metod na kreta jest pułapka. W tym celu wykorzystaj słoiki o pojemności ok. 1,5 - 2 litrów. Słoik wkopuje się pod korytarzem kreta, w pobliżu kopca, tak aby otwór znajdował się na poziomie korytarza. Wykop przykrywamy tekturą. Kiedy kret wpadnie do słoika, nie może się z niego wydostać. Jeżeli go schwytamy, należy wynieść go w miarę daleko od naszego ogrodu, co najmniej 500 m, a następnie wypuścić na wolność.

Jednak taką pułapkę trzeba sprawdzać 2-3 razy w ciągu doby, ponieważ bez pożywienia kret nie przeżyje dłużej niż 10-12 godzin. 

Ten niezawodny sposób na kreta powinien znać każdy ogrodnik. Jest banalny w wykonaniu i tani

Każdy ogrodnik powinien wiedzieć, że krety bardzo nie lubią zapachu ludzkich włosów, ale też sierści psów czy kotów. Mając taką wiedzę, możemy wykorzystać ją podczas ich odstraszania z naszej plantacji. Wystarczy zebrać włosy ze naszej szczotki lub tej naszego pupila, a następnie uformować z nich kulkę. Teraz wrzucić je do krecich nor i zasyp. Po wyczuciu niechcianego zapachu powinny szybko zmienić miejsce żerowania.

Jak pozbyć się much z domu? Znamy aż trzy banalne metody. Są szybkie i skuteczne Jak pozbyć się much z domu? Znamy aż trzy banalne domowe metody

Najprostszy sposób na kreta: wybrukuj odstraszającego go rośliny

W naszym ogrodzie możemy posadzić rośliny, których zapachu nie lubi kret. To jedna z najbardziej naturalnych metod na jego odstraszenie. Warto posadzić zatem:

  • aksamitki, 
  • bazylię,
  • czosnek,
  • komosę
  • czarny bez.

Jeżeli w naszym ogrodzie powstały już krecie nory, można umieścić w nich rozdarte ząbki czosnku, które zniechęcą kreta do pozostania na dłużej.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: