Jak pozbyć się muszek owocówek domowymi sposobami? Znamy trzy niezawodne metody

Jeżeli szukasz sposobu na to jak pozbyć się muszek owocówek, mamy dla ciebie dobrą wiadomość. Znamy aż trzy skuteczne i domowe sposoby, dzięki którym te małe owady znikną. Dodatkowo są tanie i działają szybko.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Muszki owocówki w kuchni zazwyczaj przyfruwają przez otwarte lub uchylone okno zwabione zapachem dojrzałych, lub nadpsutych owoców i warzyw. Owady te wyczuwają aromat octu owocowego, który stanowi dla nich naturalne pożywienie i miejsce do składania jaj. Jeżeli pojawiły się one również w twoim domu mamy kilka sprawdzonych metod na pozbycie się tego problemu.

Zobacz wideo Muszki owocówki - skąd się biorą i jak się ich pozbyć?

Jak pozbyć się muszek owocówek domowymi sposobami? Ta metoda jest szybka

Jeżeli muszki owocówki masowo pojawiły się w swoim domu, a chcesz się ich pozbyć jak najszybciej, wykorzystaj suszarkę do włosów. Strumień gorącego powietrza wydobywający się z tego urządzenia skierowany w stronę muszek, potrafi dosłownie je usmażyć.

Jak się pozbyć muszek owocówek? Wykorzystaj cytrynę i goździki

Dzięki intensywnemu zapachowi goździki i cytrusy skutecznie odstrasza insekty takie jak muszki owocówki, ale też muchy czy komary. Metodę tą można wykorzystać w domu, ogrodzie czy nawet na balkonie. Wystarczy mieć w domu cytrynę, limonkę i paczkę goździków. Jak wykonać ten skuteczny odstraszacz? Oto instrukcja:

  1. Przekrój cytrynę na pół.
  2. Do każdej części wbij ok. 10 goździków.
  3. Tak przygotowane owoce ustaw tam, gdzie muszki pojawiają się najczęściej.
  4. Po krótkim czasie przekonasz się, że owady znikną szybko i bez śladu, nie pojawią się też nowe.

Z czego zrobić pułapkę na muszki owocówki?

Jeżeli chcemy pozbyć się dużej ilość muszek owocówek jednym sposobem, warto wykonać pułapkę. To jedna z najpopularniejszych metod pozbywania się tych małych uciążliwych owadów. Aby ją wykonać, potrzebujesz:

Sposób wykonania:

  1. Owoce włóż do miski i dokładnie zakryj je folią spożywczą, tak aby nie było żadnych szczelin.
  2. Następnie nakłuj wykałaczką folię w kilku miejscach, tworząc jednie małe dziurki.

Jak to działa? Muszki owocówki wlecą dziurkami do środka, ale już nie wydostaną się na zewnątrz.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: