Przynoszą szczęście, zdrowie i bogactwo? Te kwiaty postaw na swoim parapecie

Choć teoretycznie większość z nas zapewne nie wierzy w tego typu przesądy, natrafiając na czterolistną koniczynę, chowa ją do portfela "na szczęście". Okazuje się jednak, że według wierzeń Feng Shui, jest wiele innych kwiatów, zapewniać mają dobrobyt. Być może masz je nawet we własnym domu.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo "Każdy ma swoją historię". Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko?

Feng Shui to chińska sztuka życia w harmonii oraz szczęściu. Wśród jej zasad znaleźć można m.in. te dotyczące urządzania wnętrz. Wiele osób kierując się zasadami Feng Shui wierzy, że dzięki temu w ich życiu zagości radość, szczęście, zdrowie i dostatek. Według tej sztuki, bardzo ważnym elementem we wnętrzach są żywe rośliny. W zależności od rodzaju, mogą one wpływać na naszą energię w pozytywny lub negatywny sposób. Okazuje się, że według Feng Shui, aby uniknąć kłótni czy niedostatku, należy pozbyć się z domu wszelkich roślin, które są chore, uschnięte, zaniedbane lub takie, które mają bardzo ostre końcówki liści. Jakimi kwiatami warto natomiast się otaczać?

balkon Spryskaj ramy okienne octem. Efekt? pozbędziesz się uciążliwego problemu

Te kwiaty postaw na swoim parapecie. Według Feng Shui przynoszą szczęście, zdrowie i bogactwo

Grubosz jajowaty (drzewko szczęścia): W zależności od tego, w jakiej części domu zostanie ustawiony, pozytywnie wpływa na inną sferę finansów. Jeśli pragniesz pomysłów na zarobienie pieniędzy, ustaw go na wschodzie. Jeśli natomiast chcesz dobrobytu w przyszłości, postaw go na południowym wschodzie.

Dracena Sandera: To roślina, która swoim wyglądem przypomina nieco pędy bambusa. Podobno ma ona wnosić do domu energię wszystkich żywiołów, a w zależności od liczby łodyg, przyciągać co innego. Trzy przyciągają szczęście, pięć zapewnia dostatek, a sześć zdrowie. Nie ma tu znaczenia, gdzie stoi roślinka.

Anthurium: Ten kwiat według zasad Feng Shui warto ustawić na biurku, gdyż w tedy wspiera naszą pracę i pomaga szybciej osiągać zamierzone cele. W przypadku uczniów ma podobno także przyspieszać naukę.

czyszczenie pralki sodą Tylko 1,30 zł. Tyle kosztuje najlepszy środek do czyszczenia pralki

Skrzydłokwiat: Ta roślina ceniona jest m.in. za swoje właściwości oczyszczające powietrze. Okazuje się jednak, że wnosi do domu także szczęście i dobrą energię. Pomaga osiągnąć wewnętrzny spokój, dlatego warto ustawiać ją w takich miejscach, w których zwykle odpoczywamy i się relaksujemy.

Orchidea: Mówi się, działa niczym afrodyzjak. Jeśli zatem chcesz podgrzać atmosferę w sypialni, możesz obok łóżka ustawić doniczkę lub dwie z kwiatami orchidei.

Więcej o: