Jak podlewać storczyki, aby były bujne i kolorowe? Trzy najważniejsze rady dla początkujących

Jak podlewać storczyki? Te kwiaty są bardzo delikatne i łatwo je zniszczyć. Wyjaśniamy, jakie są trzy najważniejsze kroki, o których należy pamiętać. Zanim uprawa storczyków stanie się twoim hobby, warto je poznać, aby nie popełnić błędu. Dzięki nim będą bujne i kolorowe.

Storczyki to kwiaty piękne, ale z pozoru trudne w pielęgnacji. Część osób wręcz nie lubi ich dostawać, ponieważ łatwo je ususzyć, lub doprowadzić do gnicia. Mamy na to radę, a nawet trzy. Te wskazówki pomogą ci opanować uprawę storczyków na takim poziomie, aby cieszyły oko bardzo długo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Modne pomysły na prezenty z kwiatów. Nie tylko flower box!

Jak podlewać storczyki? Ta pierwsza rada jest bardzo ważna

Zanim zdecydujesz się na storczyki w domu, musisz zapamiętać, że nie ma jednej rady, która jest odpowiednia dla wszystkich storczyków. Zasady podlewania tych kwiatów są uzależnione m.in. od wieku kwiatu, rodzaju doniczki, podłoża, a nawet miejsca ustawienia w mieszkaniu. Jest jednak taka, którą należy stosować niezależnie od wymienionych czynników. Storczyki podlewamy tylko po całkowitym wyschnięciu podłoża. Podlewanie tych z wilgotną ziemią jest zabronione.

Jak podlewać storczyki? Druga rada dla początkujących

Pora dnia ma znaczenie w przypadku podlewania storczyków. Jeśli nie znasz tych roślin dość dobrze i boisz się, że możesz nie rozpoznać, jaka ilość wody jest im potrzebna, zdecyduj się na podlewanie ich rano. Storczyk dostaje wtedy najwięcej czasu na osuszenie i nie ma ryzyka, że zgnije.

Jak podlewać storczyki za pomocą kąpieli wodnej? Sposób nie tylko dla amatorów

Technika podlewania storczyków, która jest najbardziej skuteczna i popularna, ale nieco przeraża tych, którzy dopiero rozpoczynają "storczykową" przygodę, to kąpiel wodna. Storczyka (koniecznie w osłonce) należy umieścić w naczyniu z wodą. Może być to wanna, umywalka, czy miska. Powinno to trwać maksymalnie 20-30 minut. Nie przekłada się go od razu do doniczki! Na 15 min należy postawić go np. na parapecie, celem usunięcia nadmiaru wody. Gotowe!

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: