Ten domowy sposób na mrówki w ogrodzie kosztuje mniej niż 3 zł. Jest całkowicie bezpieczny dla roślin

Niestety większość kupnych środków na mrówki może mieć nie tylko negatywny wpływ na nasze rośliny, ale też szkodzić zwierzętom domowym. Ten naturalny sposób na mrówki w ogrodzie będzie równie skuteczny w walce z uciążliwymi szkodnikami, a jednocześnie całkowicie bezpieczny. Wystarczy bowiem sięgnąć po produkty znajdujące się w kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Mrówki? Rybiki? Karaluchy? Jeśli masz je w domu - pozbądź się jak najszybciej. Doradzimy jak

Mrówki poruszają się po ścieżkach wyznaczonych przez pozostawione ślady z feromonów. Najczęściej prowadzą one od gniazd do źródeł pożywienia. Jeśli dostrzeżemy zatem obecność tych owadów w ogrodzie, należy działać od razu. Podpowiadamy, w jaki sposób. 

Oprysk na mrówki w ogrodzie. Wystarczą do niego dwa składniki 

Do jednych z zapachów odstraszających mrówki należy ocet. Wystarczy zmieszać go z wodą w równych proporcjach i przelać do butelki z atomizerem. Można opcjonalnie dodać do mieszkanki trochę soku z cytryny. Ten naturalny środek pomoże nam, gdy mrówki już są w naszym ogrodzie, ale i chcąc zapobiec ich kolejnym wizytom

Domowy sposób na mrówki w ogrodzie. Najlepsze preparaty znajdują się w twojej kuchni 

Chcąc ochronić ogródek przed plagą mrówek, warto skorzystać z produktów, których na co dzień używamy w kuchni. Wystarczy, że rozsypiemy w nim: 

  • proszek do pieczenia, 
  • cynamon, 
  • sodę oczyszczoną, 
  • kawę. 

Mrówki będą unikały tych zapachów, co zniechęci je do pozostania w naszym ogrodzie na dłużej. 

Rośliny odstraszające mrówki. Doskonały sposób, aby zapobiec ich wizytom

Gdy już pozbędziemy się mrówek z ogrodu, warto zapobiec ich powrotowi. W tym celu możemy wykorzystać kwiaty, które działają na te owady jak naturalny odstraszacz, czyli np. miętę, wrotycz, rozmaryn, majeranek, tymianek, lawendę wąskolistną czy nagietek lekarski. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: