Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl
Mrówki poruszają się po ścieżkach wyznaczonych przez pozostawione ślady z feromonów. Najczęściej prowadzą one od gniazd do źródeł pożywienia. Jeśli dostrzeżemy zatem obecność tych owadów w ogrodzie, należy działać od razu. Podpowiadamy, w jaki sposób.
Do jednych z zapachów odstraszających mrówki należy ocet. Wystarczy zmieszać go z wodą w równych proporcjach i przelać do butelki z atomizerem. Można opcjonalnie dodać do mieszkanki trochę soku z cytryny. Ten naturalny środek pomoże nam, gdy mrówki już są w naszym ogrodzie, ale i chcąc zapobiec ich kolejnym wizytom.
Chcąc ochronić ogródek przed plagą mrówek, warto skorzystać z produktów, których na co dzień używamy w kuchni. Wystarczy, że rozsypiemy w nim:
Mrówki będą unikały tych zapachów, co zniechęci je do pozostania w naszym ogrodzie na dłużej.
Gdy już pozbędziemy się mrówek z ogrodu, warto zapobiec ich powrotowi. W tym celu możemy wykorzystać kwiaty, które działają na te owady jak naturalny odstraszacz, czyli np. miętę, wrotycz, rozmaryn, majeranek, tymianek, lawendę wąskolistną czy nagietek lekarski.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina