Marzy ci się weekend nad morzem? Nie musisz jechać daleko! W tych miejscach odpoczniesz od tłumów

Weekend nad morzem nie zawsze jest "w zasięgu ręki". Często to długa wyprawa, na którą potrzeba kilku dni. Proponujemy miejsca nad wodą za miastem, które nie tylko są blisko, ale na próżno szukać tam turystów. To miejsca bez tłumów, pełne pięknych widoków.

Pogoda pozytywnie zaskakuje, a więc najwyższy czas, aby udać się na odpoczynek. Najlepiej wypoczywa się w słońcu, a to z kolei najmocniej świeci nad wodą. Kąpiele w wodzie, a może opalanie na plaży? Obie opcje są możliwe, jeśli tylko znajdziesz odpowiednie miejsce. Niestety, czasem urlop trwa tylko dwa dni, a morze jest niezwykle daleko. Co wtedy zrobić? Znamy podobne miejsca, ale bliżej!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Turek: Wakacje kredytowe są rozwiązaniem dla osób, które mają teraz problem ze spłatą rat

Weekend nad morzem, a może nad rzeką? Białobrzegi Radomskie, to plaża mniejszych miast

Warszawa ma plażę nad Wisłą, ale co z tego, skoro nie można się tam kąpać? Warto zajrzeć nieco poza mapę Warszawy i dać się pozytywnie zaskoczyć. W Białobrzegach nad Pilicą znajduje się strzeżone kąpielisko wodne. Wieżyczki dla ratowników, strefa dla dzieci i miejsca do przebrania się w kostium. Parawany, ciepły i czysty piasek-czego chcieć więcej? Miejsce znajduje się ok. 70 km od Warszawy, na południe od centrum. Jest przy trasie E77 Warszawa-Kraków.

Dodatek do emerytury za urodzenie dzieciEmerytura za urodzenie dzieci to niemała kwota. Ile można zyskać?

Weekend nad morzem zamień na weekend nad wodą, w otoczeniu lasów

A może warto wybrać się na plażę, ale w otoczeniu lasu? Przy okazji, wybierzesz się na spacer, pozbierasz grzyby i skorzystasz z innych uroków natury. Plaża, która nie jest często oblegana przez turystów i znajduje się blisko miast, to plaża w Wildze. Miejsce nosi dokładniej nazwę: Stawy w Wildze. To 15 hektarowy Park Wodny na naturalnej czystej wodzie rzecznej. Jest to miejsce strzeżone, przyjazne zwierzętom i rodzinom z dziećmi. Na plaży czeka też wiele atrakcji dla najmłodszych.

Kinga RusinNowa sukienka Kingi Rusin to hit na lato! Pasuje do każdej figury

Weekend nad morzem zamień na wyprawę na Mazury!

Mazury dla wielu osób znajdują się bliżej niż morze. Właśnie dlatego, Polacy i Polki chętnie wybierają ten obszar na krótki urlop. Nieoblegana przez turystów plaża mieści się np. w Pieckach na Mazurach. Jedna, a nawet trzy, bo plaże są ponumerowane. Plaża Piecki 1, Plaża Piecki 2 i Dzika Plaża-Chmielniki. Najbezpieczniejsze są zdecydowanie pierwsze dwie. Znajdują się przy jeziorze Piecki i są idealne do opalania, ale też uprawiania sportów wodnych, takich jak rowery wodne, czy kajaki. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: