Kazimiera Szczuka trzyma się z dala od mediów. Jak teraz wygląda i czym się zajmuje?

Kazimiera Szczuka kilka lat temu zniknęła ze świata mediów. I jak zdradza, nie tęskni za pracą w telewizji. - Ja nie jestem uzależniona od kariery w mediach. Powinnam się bać mówienia tego, co myślę, bo zostanę ukarana? Nie będę mogła występować w telewizji? To trudno - wyznała w jednym z wywiadów Kazimiera Szczuka.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dlaczego oceny w szkole są bez sensu?

Kazimiera Szczuka to dziennikarka, krytyczka literacka i nauczycielka akademicka. W telewizji zadebiutowała w magazynie o książkach, by później stać się jedną z prowadzących program "Pegaz". Popularność przyniósł jej teleturniej "Najsłabsze ogniwo". Prowadząca nie szczędziła uczestnikom przykrych i złośliwych uwag, a także bezlitośnie szydziła z nich na wizji, co wzbudzało spore kontrowersje.

"Ja naprawdę nie muszę być gwiazdą"

W pewnym momencie Szczuka zniknęła jednak z mediów i skupiła się na pracy krytyczki literackiej. W wywiadach sprzed lat podkreślała, że nie jest uzależniona od kariery medialnej i nie tęskni za pracą w telewizji. 

Ja nie jestem uzależniona od kariery w mediach. Powinnam się bać mówienia tego, co myślę, bo zostanę ukarana? Nie będę mogła występować w telewizji? To trudno! Ja naprawdę nie muszę być gwiazdą

- wyznała w rozmowie z portalem "Wiadomości24.pl". - Mam pracę, raz lepszą, raz gorszą. Ale zawsze mam co robić - dodała

Szczuka pojawiła się na premierze książki

Niedawno Szczuka wraz ze stylistką fryzur Jagą Hupało wydała książkę opowiadającą o życiu artystki "Lady Baba Jaga. Opowieść o Jadze Hupało". Szczuka pojawiła się na spotkaniu autorskim, które odbyło się w jednym z warszawskich salonów fryzjerskich. Możemy zobaczyć ją na niektórych zdjęciach w mediach społecznościowych. 

 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: