Ten domowy oprysk na mrówki przygotujesz z dwóch składników. Masz je w swojej kuchni

Domowy oprysk na mrówki to doskonała metoda w walce z tymi uciążliwymi owadami. Nie musimy wydawać majątku, gdyż wszystkie potrzebne produkty znajdziemy w naszej kuchni. Jest to zatem nie tylko tani, ale też przede wszystkim ekologiczny sposób. Podpowiadamy, jak go przygotować.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Mrówki w okresie letnim mogą stać się prawdziwym problemem nie tylko w ogródku. W poszukiwaniu pożywienia coraz częściej niestety odwiedzają także nasze domy, szczególnie jeśli pozostawimy resztki jedzenia lub nieosłonięte kosze na śmieci. Jak się ich pozbyć? Zdradzamy najskuteczniejsze sposoby. 

Anita Werner Sukienka Anity Werner jest idealna na wesele. W podobnych zabłyśniesz

Opryski na mrówki to skuteczny sposób na walkę z uciążliwymi owadami

Ten oprysk można zastosować, chcąc zapobiec pladze mrówek w ogrodzie, ale także kiedy się już w nim pojawiły. Do jego przygotowania wystarczy jedynie ocet i woda zmieszana w proporcji 1:1. Oprysk ten jest nieszkodliwy dla roślin, a pozwoli skutecznie odstraszyć mrówki. 

Jaki oprysk na mrówki wykorzystać w domu? Przygotujesz go ekspresowo

Jeśli nie chcemy, aby w domu unosił się nieprzyjemny zapach octu, możemy wypróbować także opryski przygotowane na bazie soku z cytryny, skórki z pomarańczy lub skórki z ogórka. Wystarczy jeden z produktów, które mamy akurat pod ręką zalać ciepłą wodą, a po wystudzeniu przelać do butelki z atomizerem. W tym przypadku również możemy być pewni, że mrówki nie będą chciały zostać u nas na dłużej. 

Jak prać buty w pralce? Jak prać buty w pralce? Pamiętaj o tych zasadach, a będą służyły latami

Ten sposób na mrówki można wykorzystać zarówno w domu, jak i w ogrodzie

To nie jedyne produkty z kuchennych szafek, które możemy wykorzystać, aby pozbyć się mrówek. Świetnym środkiem odstraszającym jest również proszek do pieczenia, cynamon i soda oczyszczona. Wystarczy rozsypać je w miejscach, w których mamy problem z uciążliwymi lokatorami. Sposoby te można bez problemu wykorzystać nie tylko w domu, ale i ogrodzie. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: