Mydło błotno-solne to najtańszy sposób na gładkie plecy i dekolt! Jest niezawodne na wypryski

Zbliża się lato. Szukasz sposobu na gładki dekolt i plecy? Mydło błotno-solne bez trudu pomoże ci usunąć wypryski i sprawi, że skóra będzie gładka i bez skazy. Wykonasz je w domu, używając produktów za grosze. To niezawodny trik, który rozwiąże twoje problemy skórne.

Wypryski na plecach i dekolcie bywają wstydliwym problemem. Mogą pojawiać się w wyniku kontaktu z alergenem, ale też jako konsekwencja spożywania niezdrowego, przetworzonego jedzenia, lub innych czynników, np. hormonalnych. W wakacje chętniej odsłaniamy ciało, ze względu na temperatury. Warto zadbać o to, aby skóra była gładka. Proponujemy mydło błotno-solne, które zrobisz w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Mydło błotno-solne. Jak można wykonać je w domu i ile kosztuje?

Mydło solne możesz kupić w drogerii. Po delikatnym rozpuszczeniu go możesz dodać błoto z morza martwego. Wykonanie takiego mydła kosztuje około 9 złotych. Jest też inny, bardziej pracochłonny, ale równie tani sposób. Potrzebujesz:

  • olej kokosowy 
  • dodatkowe oleje np. rycynowy, oliwa z oliwek
  • woda destylowana
  • wodorotlenek sodu 
  • sól 

Jak zrobić mydło błotno-solne w domu? To bardzo proste

  • Na początek, podgrzej wszystkie tłuszcze, aby uzyskały jednolitą konsystencję i stały się przezroczyste. Najlepsza będzie temperatura do 50 stopni Celsjusza. Następnie wystudź je do ok. 30 stopni.
  • Do szklanego naczynia przelej wodę destylowaną, a potem wsyp wodorotlenek sodu i mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. Zostaw koniecznie do ostudzenia, najlepiej do osiągnięcia temperatury takiej jak inne oleje.
  • Wlej teraz uzyskany ług sodowy do olejów i dokładnie mieszaj do uzyskania jednolitej konsystencji. W razie potrzeby dodaj np. olejki eteryczne, dla ładnego zapachu.
  • Do płynnego (jeszcze nie zastygniętego) mydła wsyp sól i dokładnie wymieszaj.
  • Przelej na koniec mydło do formy i poczekaj, aż zastygnie. Po wyjęciu powinno leżeć około 4 tygodni. Po tym czasie będzie gotowe do użycia.

Mydło błotno-solne ma niezwykłe właściwości. Jak działa na skórę?

Mydłem błotno-solnym należy smarować skórę 2-3 razy w tygodniu, dla uzyskania szybkiego i widocznego efektu. Ten produkt działa na wypryski i inne podrażnienia, ponieważ zawiera magnez, potas, wapń, żelazo, bromki, siarczany, węglany, które super działają na problematyczną skórę.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: