Wlej kawę do dozownika na proszek. Trik banalny, ale nie pożałujesz efektów

Pranie to jeden z tych domowych obowiązków, które większość z nas wykonuje niechętnie. Można jednak to sobie ułatwić. Co się stanie, jeśli dolejesz do jednej z przegródek czarną kawę i nastawisz pranie? Okazuje się, że ten popularny napój można wykorzystać na wiele sposobów, a efekty zaskakują.

Więcej domowych porad znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w swojej łazience. Mogą mieć inne zastosowanie

Nie czarujmy się, za robieniem prania mało kto przepada. Jednocześnie jest to jednak dość istotna czynność, gdyż w dużym stopniu wpływa na kondycję naszych ubrań oraz ich żywotność. Pranie nie powinno zatem ograniczać się jedynie do wrzucenia brudnej odzieży do bębna pralki i jej włączeni jej na byle jaki program, z pierwszym lepszym detergentem. Tak traktowane ubrania mogą gorzej się dopierać i szybciej tracić swój kolor. W konsekwencji negatywnie odbija się to na budżecie, gdyż trzeba ją częściej wymieniać. Warto zatem temu zapobiegać. Jednak co zrobić jeśli już ubrania stracą swój intensywny kolor? W przypadku tych czarnych, z pomocą przyjdzie nam... kawa!

Jak pozbyć się much z domu? Znamy aż trzy banalne metody. Są szybkie i skuteczneJak pozbyć się much z domu? Znamy aż trzy banalne domowe metody

Nietypowe zastosowanie kawy. Wlej ją do jednej z przegródek w pralce i nastaw ciemne pranie

Czarny to ulubiony kolor wielu osób. Nie da się jednak ukryć, że jest to wymagający kolor jeśli chodzi o utrzymanie jego intensywności. Często szarzeją lub blakną i szybko nadają się do wymiany, gdyż nie wyglądają już zbyt estetycznie. Jest jednak prosty trik na to, by skutecznie przedłużyć ich żywotność i piękny, intensywny kolor. Z pomocą przyjdzie jeden z najpopularniejszych napojów na świecie, czyli kawa.

Kawa dodana do prania zadziała niczym naturalny barwnik, dzięki któremu ubrania dłużej zachowają ciemny kolor. Wystarczy wlać do jednego z dozowników na detergent szklankę czarnej, mocnej kawy (koniecznie bez fusów!) i wstawić pranie jak zwykle. Pamiętaj jednak, by ten trik stosować wyłącznie do czarnych lub bardzo ciemnych rzeczy. 

Jak prać buty w pralce?Jak prać buty w pralce? Pamiętaj o tych zasadach, a będą służyły latami

Więcej o: