Detoks Szambala w domu. Szybka kuracja na zbędne kilogramy czy niebezpieczna moda?

Duża część kobiet przygotowując swoją formę na lato, decyduje się na różnego rodzaju diety lub też detoksy. W ostatnim czasie coraz popularniejszy staje się detoks Szambala w domu określany jako ulubiona kuracja gwiazd. W ciągu 6 dni można dzięki niemu zgubić nawet do 5 kg. Eksperci jednak ostrzegają, że nie jest to najlepszy sposób w walce z nadprogramowymi kilogramami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Doda katuje się dietą? Wiemy, co je! „KOCHAM MAJONEZ"

"Wewnętrzna kąpiel" lub sekret smukłej sylwetki gwiazd. Tak często określany jest właśnie detoks Szambala. Jest to nic innego jak kontrolowana głodówka, której celem jest usunięcie toksyn z organizmu. Choć cieszy się on coraz większą popularnością, to niestety nie idzie w parze ze zdrową walką o lepszą sylwetkę i samopoczucie. 

Detoks Szambala nie powinien być przeprowadzony bez wcześniejszego przygotowania 

Jak wspomnieliśmy, detoks Szambala to po prostu głodówka. Bez wcześniejszego przygotowania dla organizmu może stanowić ona zatem prawdziwy szok. Przygotowania do detoksu należy w związku z tym rozpocząć minimum tydzień wcześniej. W tym czasie zaleca się: 

  • jedzenie wyłącznie warzyw i owoców najlepiej na ciepło, 
  • picie świeżo wyciskanych soków i ziołowych naparów, 
  • niespożywanie cukru, soli, mięsa, pieczywa, nabiału, 
  • zrezygnowanie z kawy i czarnej hebaty. 

Nie powinniśmy decydować się na detoks Szambala w domu. Opieka specjalistów jest w tym przypadku bardzo ważna 

Detoks Szambala trwa 6 dni, podczas których należy całkowicie zrezygnować ze spożywania posiłków. W tym czasie pije się jedynie ciepłą wodę (minimum 2,5 l dziennie) oraz specjalną mieszankę ziół wspomagającą detoksykację. Dodatkowo praktykowana powinna być joga, medytacja oraz spacery. Poza pozbyciem się toksyn i szkodliwych substancji z organizmu detoks pozwala także schudnąć nawet do 5 kg, poprawia samopoczucie, stabilizuje poziom cukru we krwi czy obniża cholesterol. Detoks Szambala powinien być przeprowadzany pod pełnym nadzorem specjalistów. Powstały ośrodki, w których zapewniona jest opieka w przypadku pojawienia się skutków ubocznych. 

Detoks Szambala w domu może przynieść więcej szkody niż pożytku

Niestety tak brzmi tylko teoria. Zdaniem ekspertów z zakresu medycyny i dietetyki, detoks Szambala nie jest dobrym sposobem szczególnie na walkę z nadprogramowymi kilogramami. Tego typu diety oczyszczające mogą prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowia. Co więcej, głodówki najczęściej skutkują obniżeniem nastroju, bólami głowy, a nawet omdleniami. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: