Jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie? Znamy na to aż 5 skutecznych metod za grosze

Zastanawiasz się jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie? Problem ten bywa utrapieniem ogrodników, ponieważ te żarłoczne stworzenia potrafią splądrować uprawę. Znamy skuteczne i ekologiczne sposoby na usunięcie ich.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli zauważymy w naszym ogrodzie pierwsze ślady żerowania ślimaków, powinniśmy od razu interweniować. Stworzenia te szybko się namnażają i mogą stać się poważnym problemem. Największą szkodę w ostatnich latach wyrządzają odmiany nagie, czyli bezskorupie takie jak np. ślimak luzytański. Oto kilka skutecznych i tanich metod na pozbycie się ich z ogrodu.

Zobacz wideo Zdrowotny ogród. Te rośliny oczyszczą powietrze w domu

Jak zwalczyć ślimaki domowym sposobem.

Jeżeli w twoim ogrodzie występuje duża ilość ślimaków, warto wykorzystać sól. Jest to jedno z najpopularniejszych sposobów na pozbycie się ich z upraw. Jest on jednak czasochłonny, ponieważ musimy poświęcić czas w tracie okresu ich żerowania, czyli najlepiej o wschodzie lub zachodzie słońca. Jak to wykonać? Wystarczy znaleźć szkodnika, zebrać go do jakiegoś naczynia i posypać go solą.

Jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie? Wykorzystaj piwo

Pułapki z piwa są tanią i dość skuteczną metodą na walkę z plagą ślimaków w naszym ogrodzie. Jest też bardzo łatwa w przygotowaniu i stosunkowo tania. Jak ją przygotować?

  1. Wkop w ziemię pojemniki małej albo średniej wielkości w taki sposób, aby wystawały na około 1 cm ponad poziom gruntu.
  2. Nalej do nich trochę piwa. Najlepiej do połowy wysokości naczynia.
  3. Ślimaki bardzo lubią piwo zwabione, łatwo wpadają do środka i się niewydostaną.

Warto też pamiętać, że mogą one ściągnąć do siebie ślimaki nie tylko z naszego podwórka. Dlatego takie pułapki warto zakopywać w ciągu dnia, gdy ślimaki są najmniej aktywne i na dodatkowe jedzenie skuszą się jedynie te, które są najbliżej pułapki.

Co na ślimaki w ogrodzie? Oto kilka dodatkowych propozycji

Istnieje jeszcze kilak skutecznych metod w walce z tymi stworzeniami oto one:

  1. Przygotuj warzywną pułapkę. Jednym z najprostszych sposobów jest zwabienie ślimaków w jedno miejsce za pomocą np. owoców lub położenia na mokrą glebę szmat czy desek, pod którymi spróbują się schować. Gdy tam wejdą, wystarczy je jedynie wyzbierać, a następnie wynieść gdzieś daleko od ogrodu lub jak w sposobie wyżej posypać solą.
  2. Zadbaj o porządek. Należy regularnie kosić trawę, wyrywać chwasty a w szczególności pokrzywy, sprzątać gałęzie i inne rośliny, które stanowią schronienie dla ślimaków bez skorupy.
  3. Otocz rośliny barierą. Dobrą barierą przeciw ślimakom jest rozsypanie wokół roślin, które chcemy zabezpieczyć, skorupek jajek, pyłu z kominka czy pieca, trocin, lub drobnych kamyczków. Dzięki temu ślimaki nie będą w stanie przedostać się przez taką barierę.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: