Cztery rzeczy w domu, które prawdopodobnie powinieneś wymienić jak najszybciej

Utrzymanie czystości w domu nie jest łatwe. Sprzątać też nie lubi prawie nikt. Na dodatek nie wystarczy rozładować zmywarki, odkurzyć czy wyrzucić śmieci. Jest wiele czynności, o których zapominamy, a nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, że powinniśmy coś zrobić. Są na przykład cztery rzeczy w naszych mieszkaniach, które prawdopodobnie każdy z nas powinien wymienić jak najszybciej. O jakich przedmiotach mówimy?

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl  

Mata prysznicowa

Stoisz na macie, aby nie poślizgnąć się podczas kąpieli? To wygodne rozwiązanie, ale trzeba pamiętać o tym, że takie rzeczy jak mata prysznicowa czy mata do suszarki na naczynia należy wymieniać co rok! A koniecznie co miesiąc należy je porządnie umyć. Najlepiej zrobić to w zmywarce, w bardzo wysokiej temperaturze. Dlaczego?

Maty prysznicowe czy wspomniane maty do suszarki bardzo dobrze wchłaniają pleśń. Nawet jeśli mają oznaczenie, że są odporne na zabrudzenia, pleśń, tak naprawdę nie są.

Poduszki

Używamy ich codziennie. Budzimy się i zasypiamy wtuleni w poduszki. Spędzamy na nich średnio od pięciu do nawet dwunastu godzin dziennie. To naturalne, że poduszki będą gromadzić brud, pot, tłuszcz. Nieco mniej nieczystości będą gromadzić, gdy kąpiemy się przed pójściem spać. Ale nawet wklepany w twarz krem pozostawia na poduszkach tłusty film.

Poduszki należy zmieniać co rok lub co dwa lata. Prać natomiast powinniśmy je najrzadziej raz na trzy miesiące.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Deska sedesowa

Desek sedesowych nie wymienia nikt nigdy. A to błąd! Według ekspertów cytowanych przez BobVila.com powinniśmy robić to co siedem lat. Gdy tylko pojawiają się ryski, pęknięcia, plamy, należy to zrobić niezwłocznie. W szczelinach gromadzą niebezpieczne bakterie.

Drewniane łyżki

Używacie drewnianych łyżek do mieszania jedzenia na patelni? Super, nie uszkodzą one powłoki patelni. Jednak jeśli wasza łyżka zmieniła już kolor albo pamięta poprzedniego właściciela mieszkania, koniecznie wymieńcie ją jak najszybciej.

Więcej o: