Jakie witaminy na włosy? Te składniki są kluczowe w diecie. Przyśpieszą porost i zatrzymają wypadanie

Jeśli twoje włosy przerzedzają się, a skóra nie jest już tak promienna jak kiedyś, być może potrzebujesz składników, które pomogą odzyskać ich naturalny blask. Witaminy zawierają substancje odżywcze, które uzupełnią niedobory lub zapobiegną ich występowaniu. Jakie wybrać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiele witamin i składników odżywczych odgrywa rolę w poprawie zdrowia i wyglądu włosów, ale również skóry i paznokci. Niektóre z nich pomagają bezpośrednio, jak w przypadku biotyny. Inne zaś działają pośrednio np. witamina C. Które z nich najlepiej poradzą sobie z problemem wypadającym kosmyków?

Izabela Janachowska Już nie czarny! Izabela Janachowska ma najmodniejszy kolor garnituru

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Czy witaminy na porost włosów naprawdę działają? Nie zawsze

Stosując zdrową dietę, przyjmowanie dodatkowych substancji na włosy nie sprawi, że będą rosły szybciej lub będą gęstsze. Witaminy uzupełniają jedynie niedobory składników odżywczych, które nasz organizm wytwarza w sposób naturalny. Wyrównując ich poziom, zatrzymujemy nadmierne wypadanie kosmyków i wpływamy na lepszy porost.

Detoks Szambala Detoks Szambala w domu. Kuracja oczyszczająca czy niebezpieczna moda?

Witaminy na wypadanie włosów. Jakie składniki mają wpływ ich kondycję?

Wszyscy chcemy, by włosy były tak lśniące i zdrowe, jak to tylko możliwe. Nie jest tajemnicą, że z wiekiem nasze pasma stają się coraz rzadsze. Chociaż nie ma na to magicznego lekarstwa, niektóre witaminy mogą pomóc w utrzymaniu zdrowych włosów, skóry i paznokci. Wiele z nich znajduje się w diecie, więc warto jeść pokarmy bogate w:

  • witaminę A
  • witaminę B7
  • witaminę C
  • witaminę D
  • witaminę E
  • kwasy omega-3
  • cynk

Jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie? Znamy na to aż 5 skutecznych metod za grosze Jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie? Znamy 5 skutecznych metod

Jakie witaminy na włosy? Jajka są źródłem wielu składników odżywczych

Jajka są doskonałym źródłem białka i biotyny, dwóch składników odżywczych, które są niezbędne do wzrostu włosów. Spożywanie odpowiedniej ilości tego produktu jest ważne dla wzrostu włosów, ponieważ mieszki włosowe składają się głównie z białka. Zawierają również cynk, selen i inne wartości wpływające na nasze zdrowie. To sprawia, że są jednym z najlepszych produktów spożywczych, które można włączyć do diety dla optymalnego zdrowia włosów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: