Pożegnaj się z męczącym szorowaniem kabiny prysznicowej! Wydasz mniej niż 10 zł, a będzie wyglądać jak nowa

Zastanawiasz się, czy istnieje prosty sposób na pozbycie się kamienia i osadów z mydła z kabiny prysznicowej? Okazuje się, że jest ich nawet kilka. Te domowe sprawdzone metody nie kosztują więcej niż 10 zł, a sprawią, że kabina będzie wyglądać jak nowa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czyszczenia kabiny prysznicowej bywa prawdziwą zmorą. Zwłaszcza jeżeli nie robimy tego regularnie a z naszego kranu płynie twarda woda. Istnieją jednak sprawdzone i skuteczne metody, które potrafią ułatwić to zadanie. Oto one.

Zobacz wideo 3 domowe sposoby na to, by twoje okna zawsze lśniły czystością

Dorota GardiasDorota Gardias zachwyca oryginalną kreacją. "Kolor petarda"

Jak czyścić szyby w kabinie prysznicowej? Wykorzystaj ocet

Ocet jest jednym ze skuteczniejszych domowych rozwiązań na szybkie i skuteczne czyszczenie kabiny prysznicowej bez zbędnej sklepowej chemii. Wystarczy przygotować specjalną miksturę w stosunku 1:1 ocet i woda. Taka mieszanka świetnie usuwa kamień i wszelkie naloty z mydła. Jak to zrobić?

  • Wystarczy przelać roztwór do spryskiwacza.
  • Następnie dokładnie pokryj nim kabinę.
  • Po około 10 minutach przetrzyj zabrudzenia ściereczką.
  • Na koniec spłucz kabinę ciepłą wodą i to wszystko!

Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej? W tym zadaniu sprawdzi się tabletka do zmywarki

Mało kto wie, że tabletka do zmywarki sprawdzi się w czyszczeniu kabiny prysznicowej tak skutecznie jak ocet. Zanim przystąpisz do tego czyszczenia, kupić należy też tzw. magiczną gąbkę. Jest to specjalna gąbka przeznaczona do usuwania plam i trwałych zabrudzeń. Jak to wykonać?

  1. Namocz gąbkę w wodzie i wytnij w niej niewielki otwór. 
  2. Umieść w nim tabletkę do zmywarki. 
  3. Zacznij szorować powierzchnię szyby prysznicowej. 
  4. Spłucz ciepłą wodą.

Jak pozbyć się muszek owocówek domowymi sposobami? Znamy trzy niezawodne metodyJak pozbyć się muszek owocówek domowymi sposobami? Znamy trzy metody

Pożegnaj się z męczącym myciem kabiny prysznicowej! Wydasz jedynie 10 zł a będzie wyglądać jak nowa

Płyn do nabłyszczania naczyń kosztuje około 10 złotych i jest bardzo wydajny, a także praktyczny. Wystarczy przelać go do pustego spryskiwacza i rozpylić na szybach pod prysznicem. Pozostawić na jakiś czas, aby odpowiednio zadziałał, a następnie gładką szmatką, kolistymi ruchami przetrzeć płyn po ściankach kabiny. Na koniec zmyć wodą i gotowe.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: