Kabaczek - uprawa. Sprawdzone sposoby na bogaty plon i zdrowe warzywa

Uprawa kabaczka nie należy do skomplikowanych. Ponadto należy zaznaczyć, że kabaczek zawiera mnóstwo witamin i wartości odżywczych. Dowiedz się, jak właściwie hodować tę odmianę dyni i cieszyć się jej smakiem prosto z ogródka.
Zobacz wideo Przepis na leczo z kiełbasą wiejską

Jakie witaminy zawiera kabaczek? Kilka słów o tym dlaczego warto włączyć go do swojej diety

Jakie witaminy zawiera kabaczek i dlaczego warto go regularnie spożywać? Kabaczek to warzywo wyjątkowe pod wieloma względami. Jest niezwykle zdrowe. Ponadto należy napisać o tym, że kabaczek nie pobiera metali ciężkich. Dodatkowo wykazuje się działaniem odkwaszającym organizm. Przyczynia się do poprawy materii. Jest lekkostrawny. Jeżeli chodzi natomiast o składniki odżywcze i witaminy, które są w nim zawarte, to możemy zaliczyć tu między innymi:

Kabaczek: jak hodować? Kilka słów o uprawie

Jak hodować kabaczka? Jak powinna wyglądać uprawy i o czym należy pamiętać? Kabaczek jest warzywem, które nie wymaga od nas specjalnych umiejętności. Ponadto jest on niezwykle wartościowy i warto pokusić się o jego hodowlę. Jeżeli idzie o stanowisko to lubi on miejsca nasłonecznione z żyzną i przepuszczalną glebą. Kabaczek może być uprawiany na dwa sposoby:

  • Bezpośrednio do gruntu - w tym przypadku nasiona wysiewamy w drugiej połowie maja.
  • Z rozsady - nasiona wysiewa się na końcu kwietnia, natomiast rozsadę wysadzamy do gruntu w połowie maja.

Zobacz też: Jak przechowywać owoce i warzywa, żeby dłużej były świeże? Jedynie mała ich część może być w lodówce

Jak rośnie kabaczek? Ile plonów możemy zebrać?

Jak rośnie kabaczek? Warzywa rosną bardzo szybko, na zbiór trzeba poczekać ok. 6-8 tygodni. Aby uzyskać, jak najlepsze plony, nasiona należy wysiać po około 2-3 sztuki na głębokość około 4 centymetrów. Jeżeli idzie o rozstaw, to musi być on mniej więcej 100 na 100 centymetrów.

Kabaczek: kiedy jest dojrzały i kiedy zbierać plony?

Kiedy kabaczek jest dojrzały? Kiedy możemy zacząć zbierać plony? Jeżeli zasadziliśmy go bezpośrednio do gruntu, warzywa można zbierać już w połowie lipca. Natomiast z rozsady - około 14 dni wcześniej. Warto dodać, że kabaczek jest bardzo urodzajną rośliną. Z jednej rośliny, możemy mieć aż kilkadziesiąt owoców.

Kabaczek to warzywo, które możemy przyrządzić na wiele sposobów. Jest znakomitym składnikiem zup czy sosów. Należy podkreślić, że jest on lekkostrawny, dlatego mogą go spożywać osoby na diecie. Ponadto wspaniale oczyszcza organizm, a uprawa jest bardzo łatwa.

Zobacz też: Kiedy i jak sadzić czosnek? Pamiętaj o tych banalnych zasadach, a jego główki będą duże i zdrowe

Więcej o: