Jak i kiedy sadzić tulipany? Ten czas to gwarancja pięknych kwiatów wiosną

Dzięki swoim błyszczącym płatkom i żywym kolorom tulipany wnoszą wiele do wiosennego ogrodu. Jeśli chodzi o sadzenie roślin cebulowych to najlepiej wybrać kilka konkretnych miesięcy w roku. Jaki czas jest najkorzystniejszy na rozwój tulipanów?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tulipany są dostępne w szerokiej gamie kolorów i kształtów. Od falistego malinowego różu po palony pomarańcz lub śliwkę. Przy odrobinie wiedzy są niedrogie i łatwe w uprawie. Do tego potrafią zmienić wiosenny ogród w kolorowy raj.

Izabela Janachowska Już nie czarny! Izabela Janachowska ma najmodniejszy kolor garnituru

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Jak wybrać tulipany? Istnieje wiele wariantów

Większość tulipanów sadzonych w ogrodach i sprzedawanych w centrach ogrodniczych i sklepach z artykułami do domu to odmiany hybrydowe. Aby uzyskać najlepszy efekt, zwykle trzeba je wymieniać co roku. Kwiaty gatunkowe są bylinami i powracają rok po roku w odpowiednich warunkach uprawy. Pojedyncze nie kwitną zbyt długo. Istnieją jednak odmiany wczesne, średnie i późne. Aby uzyskać długotrwałą wystawę tulipanów w ogrodzie, najlepiej wybrać po kilka odmian z każdej kategorii czasu kwitnienia.

Mieczyki Mieczyki - kiedy sadzić, aby bujnie rosły? O tym warto pamiętać

Kiedy sadzić tulipany? Ten okres jest najlepszy 

Cebulki tulipanów należy sadzić jesienią. Gleba musi ostygnąć po letnim okresie wegetacji. Najlepiej wybrać wrzesień lub październik. Należy sprawdzić temperaturę ziemi za pomocą termometru i sadzić rośliny, gdy wynosi ona ok. 15 stopni na głębokości ok. 15 cm. Cebulę umieszczamy na wysokości jej 2-3 rozmiarów.

Jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie? Znamy na to aż 5 skutecznych metod za grosze Jak pozbyć się ślimaków w ogrodzie? Znamy 5 skutecznych metod

Gdzie sadzić tulipany? Wybierz odpowiednie miejsce

Tulipany wymagają pełnego nasłonecznienia. Oznacza to co najmniej 6 godzin jasnego, bezpośredniego światła słonecznego dziennie. Preferują także glebę szybko opadającą i dlatego są doskonałym dodatkiem do ogrodów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: