Zamocz stopy w ciepłym mleku. Banalny trik, którego efektów nie pożałujesz

Lato zbliża się wielkimi krokami, a w raz z nim sezon na sandały oraz klapki. Jest to zatem ostatni moment, by porządnie zadbać o swoje stopy. Suche i popękane pięty to problem, z którym boryka się wiele kobiet. Istnieje jednak pewien domowy sposób, dzięki któremu stopy szybko staną się idealnie gładkie.

Więcej porad i domowych sposobów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo "Każdy ma swoją historię". Jak zaoszczędzić czas i zadbać o środowisko?

Skóra na piętach jest znacznie grubsza niż w innych obszarach ciała i dlatego często dochodzi do jej nadmiernego rogowacenia, a czasami nawet do bolesnego pękania. Choć przyczyn powstawania pęknięć na piętach może być wiele, najpopularniejszą jest nieodpowiednia pielęgnacja. Wiele kobiet tuż przed sezonem letnim chcąc pozbyć się szorstkich i nieestetycznie wyglądających pięt, nadmiernie ściera naskórek pumeksem. Niestety prowadzi to wyłącznie do pogorszenia problemu. Na sklepowych półkach znaleźć można wiele produktów mających na celu poprawę kondycji skóry na stopach, jednak okazuje się, że istnieje znacznie tańszy i równie skuteczny sposób na piękne stopy. Nasze babcie zapewne doskonale znają tę metodę.

Nietypowe zastosowanie mleka. Namocz w nim stopy i ciesz się efektami

Produktem, który świetnie sprawdzi się w pielęgnacji stóp jest mleko. Wystarczy pogrzać cztery szklanki mleka i przelać je do miski, a następnie zanurzyć w nim stopy i moczyć przez około 10 minut. W przypadku pięt, które wymagają solidnego złuszczenia, warto sięgnąć dodatkowo po sodę oczyszczoną. Wysypać porcję sody na dłoń, wetrzeć ją w pięty oraz całe stopy, a następnie jeszcze przez kilka minut moczyć w mleku. Na koniec pozostaje dokładne opłukanie i osuszenie stóp, a także zaaplikowanie na nie intensywnie regenerującego kremu.

 

Warto jednak pamiętać, że źródeł problemu nadmiernie rogowacących lub pękających pięt może być więcej (np. choroby tarczycy, schorzenia skóry, cukrzyca czy zaburzenia krążenia). Jeśli zatem mimo prawidłowej pielęgnacji problem nie znika, warto poszukać porady u specjalisty. 

Więcej o: