Szybki sposób na opuchnięte oczy usunie problem w kilka sekund. Masz go w swoim domu

Zastanawiasz się, dlaczego masz opuchnięte oczy? Zobacz, jak sprawić, żeby worki pod oczami zniknęły w kilka sekund. Wystarczy jedna czynność z użyciem pewnej substancji. Ten sposób jest uniwersalny i stosowany przez kobiety na całym świecie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Worki pod oczami, choć mogą być uciążliwe, zazwyczaj nie wpływają na wzrok ani zdrowie. Jeśli chcesz zredukować opuchliznę wokół nich, istnieją na to rozwiązania tymczasowe i długotrwałe. Jeden ze sposobów, który możesz zastosować od razu, znajduje się w każdym domu.

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Co jest przyczyną powstawania worków pod oczami?

Istnieje kilka powodów, dla których ludzie mają opuchnięte oczy z rana i nie tylko. Wpływa na to między innymi spożywanie dużej ilości słonych pokarmów. Powoduje to zatrzymywanie wody w organizmie. Również przekrwienie i stan zapalny wywołany alergią może czasami nasilać zmiany pod oczami. 

Sposób na opuchnięte oczy. Pozbądź się problemu w kilka sekund

Istnieją różne sposoby na zmniejszenie opuchlizny pod oczami, w zależności od przyczyny. Domowe rozwiązania mogą tymczasowo obkurczyć dolne powieki, które czasami są większe z powodu nagromadzenia się płynu w tej okolicy. Jednym z najbardziej skutecznych i szybkich metod jest zastosowanie zimnych okładów. Chłodzenie tego obszaru zmniejsza stan zapalny i obrzęk poprzez ograniczenie przepływu krwi. Na zamknięte powieki można położyć na kilka minut okład z lodu i delikatnie masować. Efekt będzie praktycznie natychmiastowy i przyniesie również uczucie ulgi.  Nigdy nie przykładaj lodu bezpośrednio do skóry. Pamiętaj, aby zawinąć go w czysty, suchy ręcznik.

Okład z ogórka. Naturalny i prosty sposób na opuchliznę

Plasterki ogórka mogą również pomóc w złagodzeniu opuchlizny pod oczami i zmniejszeniu obrzęków. Wyjmij ogórek z lodówki, umyj go i odkrój dwa plasterki ok. 1 cm. Pozostałą część ogórka możesz zachować na przekąskę. Połóż się na plecach i trzymaj plasterki na powiekach, aż przestaną być chłodne.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: