Twoje piwonie szybko więdną w wazonie? Genialny trik, dzięki któremu postoją znacznie dłużej

Piwonia to kwiat niezwykły, który posiada bardzo głęboką symbolikę i historię. Nic więc dziwnego, że chcielibyśmy posiadać jej piękne paki we własnym domu. Aby stały w wazonie jak najdłużej, warto znać kilka trików.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Paeonia, czyli piwonia zwana też peonią należy do rodziny Paeoniaceae, w której występuje ok. 35 gatunków roślin. Od starożytności uchodzi za roślinę boską. Warto dowiedzieć się więcej o tej roślinie. A także poznać skuteczny triki, dzięki którym postoi w wazonie dużo dłużej.

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Izabela JanachowskaJuż nie czarny! Izabela Janachowska ma najmodniejszy kolor garnituru

Czy piwonia to boski kwiat? Greckiej Apollo używał tej rośliny, do leczenia ran bogów i herosów

Piwonia to po grecku peonia, a nazwa ta pochodzi z mitologii od antycznego Paionasa. Pajon to z kolei przydomek Apollina Uzdrowiciela i oznacza kwiat Apollina, boga Słońca. Według mitologii greckiej Apollo używał rośliny, która nazywała się paionia do leczenia ran samych bogów i herosów, którzy walczyli w wojnie trojańskiej. Wyleczył on podobno ranę Plutona, zadaną mu przez Heraklesa. Z zazdrości Asklepios wg jednej wersji zabił swego ucznia, ale Pluton zamienił go w piękny kwiat piwonii, a wg innej to Zeus, strzegąc go przed gniewem Asklepiosa, zamienił w kwiat piwonii.

Czy kwiat piwonia ma znaczenie? Jest kilka wierzeń

Zgodnie z symboliką kwiatów, propagowaną od wieków przez filozofów i pisarzy chińskich kwiaty te oznaczająca bogactwo, zdrowie i radość. Utożsamiają one najwyższą elegancję i piękno. Symbolizują też nieśmiałość, zawstydzenie, szczęście, pomyślność i dostatek. Jej bliskość i zapach pozwala cieszyć się tym, co osiągnęliśmy, chroni przed ludzką zawiścią. Różowa piwonia pogłębia zrozumienie pomiędzy partnerami, a czerwona przywołuje nową miłość, nasila namiętność. Ponadto dla wielu osób, piwonia jest najważniejszym kwiatem w dniu ślubu, bo wierzą, że symbolizuje harmonię i wierność w związku oraz dobrą sytuację finansową. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób chciałoby trzymać te piękne kwiaty w wazonie jak najdłużej.

Ten niezawodny sposób na kreta powinien znać każdy ogrodnik. Jest banalny w wykonaniu i taniTen niezawodny sposób na kreta powinien znać każdy ogrodnik

Twoje piwonie szybko więdną w wazonie? Znam genialny trik

Jeżeli chciałabyś, aby ścięte kwiaty stały dłużej w wazonie i prezentowały się znakomicie, należy wybierać pąki, które dopiero się rozwijają. Zwróć też jednak uwagę, żeby nie były całkiem zamknięte, bo te mogą nie rozwinąć się całkiem w wazonie.

Kolejną ważną rzeczą jest czas zbierania tych kwiatów. Najlepiej ciąć kwiaty o świcie, bo kiedy słońce jest wysoko, piwonia otwiera swoje pąki. Przeniesienie takiej ledwie uchylonej  i włożenie jej do zimnej wody sprawi, że będzie dojrzewała wolniej, dzięki czemu dłużej będzie zdobić wnętrze.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: