Twoje piwonie szybko więdną w wazonie? Genialny trik, dzięki któremu postoją znacznie dłużej

Piwonia to kwiat niezwykły, który posiada bardzo głęboką symbolikę i historię. Nic więc dziwnego, że chcielibyśmy posiadać jej piękne paki we własnym domu. Aby stały w wazonie jak najdłużej, warto znać kilka trików.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Paeonia, czyli piwonia zwana też peonią należy do rodziny Paeoniaceae, w której występuje ok. 35 gatunków roślin. Od starożytności uchodzi za roślinę boską. Warto dowiedzieć się więcej o tej roślinie. A także poznać skuteczny triki, dzięki którym postoi w wazonie dużo dłużej.

Zobacz wideo Proste sztuczki, dzięki którym bukiet tulipanów będzie cieszył oko jeszcze dłużej

Czy piwonia to boski kwiat? Greckiej Apollo używał tej rośliny, do leczenia ran bogów i herosów

Piwonia to po grecku peonia, a nazwa ta pochodzi z mitologii od antycznego Paionasa. Pajon to z kolei przydomek Apollina Uzdrowiciela i oznacza kwiat Apollina, boga Słońca. Według mitologii greckiej Apollo używał rośliny, która nazywała się paionia do leczenia ran samych bogów i herosów, którzy walczyli w wojnie trojańskiej. Wyleczył on podobno ranę Plutona, zadaną mu przez Heraklesa. Z zazdrości Asklepios wg jednej wersji zabił swego ucznia, ale Pluton zamienił go w piękny kwiat piwonii, a wg innej to Zeus, strzegąc go przed gniewem Asklepiosa, zamienił w kwiat piwonii.

Czy kwiat piwonia ma znaczenie? Jest kilka wierzeń

Zgodnie z symboliką kwiatów, propagowaną od wieków przez filozofów i pisarzy chińskich kwiaty te oznaczająca bogactwo, zdrowie i radość. Utożsamiają one najwyższą elegancję i piękno. Symbolizują też nieśmiałość, zawstydzenie, szczęście, pomyślność i dostatek. Jej bliskość i zapach pozwala cieszyć się tym, co osiągnęliśmy, chroni przed ludzką zawiścią. Różowa piwonia pogłębia zrozumienie pomiędzy partnerami, a czerwona przywołuje nową miłość, nasila namiętność. Ponadto dla wielu osób, piwonia jest najważniejszym kwiatem w dniu ślubu, bo wierzą, że symbolizuje harmonię i wierność w związku oraz dobrą sytuację finansową. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób chciałoby trzymać te piękne kwiaty w wazonie jak najdłużej.

Twoje piwonie szybko więdną w wazonie? Znam genialny trik

Jeżeli chciałabyś, aby ścięte kwiaty stały dłużej w wazonie i prezentowały się znakomicie, należy wybierać pąki, które dopiero się rozwijają. Zwróć też jednak uwagę, żeby nie były całkiem zamknięte, bo te mogą nie rozwinąć się całkiem w wazonie.

Kolejną ważną rzeczą jest czas zbierania tych kwiatów. Najlepiej ciąć kwiaty o świcie, bo kiedy słońce jest wysoko, piwonia otwiera swoje pąki. Przeniesienie takiej ledwie uchylonej  i włożenie jej do zimnej wody sprawi, że będzie dojrzewała wolniej, dzięki czemu dłużej będzie zdobić wnętrze.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: