Ten oprysk na ślimaki w ogrodzie jest ekologiczny i skuteczny. Zrobisz go sama za grosze

Zastanawiasz się, czy istnieje skuteczny, ale domowy oprysk na ślimaki w ogrodzie? Okazuje się, że tak a dodatkowo możesz sporządzić go samodzielnie w domu. Wszystko, czego potrzebujesz, prawdopodobnie masz już w swojej kuchni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Z plagą ślimaków możemy najczęściej spotkać się w ogrodzie. Te małe stworzenia potrafią siać prawdziwe spustoszenie zwłaszcza gdy jest ich dużo. Jeżeli szukasz domowych rozwiązań w walce z nimi mamy dla ciebie ciekawą propozycję oprysków.

Zobacz wideo Ślimaki z tortilli

Dorota Gardias Dorota Gardias zachwyca oryginalną kreacją. "Kolor petarda"

Ten oprysk na ślimaki w ogrodzie jest ekologiczny i skuteczny

Mało kto wie, że ślimaki nie lubią pewnych smaków i zapachów. Jednym z bardziej znienawidzonych jest kawa. Ślimaki nie lubią ani zapachu mielonej kawy, ani jej smaku, a już w zupełności nie przepadają za kofeiną. Możemy wykorzystać to w walce z nimi.

Jak wykonać preparat na ślimaki w ogrodzie z kawy?

Sam zapach kawy działa na ślimaki silnie odstraszająco. Aby ta metoda była skuteczna, wystarczy zagrożone atakiem ślimaków rośliny opryskać naparem z kawy. Jak to zrobić? Oto instrukcja:

  1. Zaparz mocny wywar z kawy mielonej.
  2. Przed opryskiem kawę wystudź i rozcieńcz z wodą w stosunku 1:4.
  3. Do naparu można dodać też cynamon, co wzmocni efekt odstraszający.
  4. Wywar przelej do atomizera.
  5. Spryskaj nim obficie rośliny.

Fusy po parzeniu kawy także nie muszą się zmarnować. Można je rozkładać między roślinami w celu odstraszania ślimaków z ogrodu.

Ten naturalny oprysk na stonkę jest skuteczny i tani. Wykonasz go samodzielnie za mniej niż 3 zł Ten naturalny oprysk na stonkę ziemniaczaną jest skuteczny i tani

Ocet na ślimaki to kolejny naturalny oprysk

Kolejną skuteczną substancją w walce ze ślimakami okazuje się ocet. Aby przygotować z niego domowy oprysk, do litra wody trzeba wlać tyle samo octu i wymieszać, po czym spryskać za pomocą spryskiwacza miejsca, w jakich pojawiają się te mięczaki.

Z wykorzystaniem tego płynu można też przygotować swoisty wabik. Do starej podstawki od doniczki należy wlać trochę octu i trochę piwa. Talerzyk należy umiejscowić w miejscu bytowania ślimaków. Piwo zwabi ślimaki swoim zapachem, a ocet je wyeliminuje.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: