Dieta selfie to hit czy kit? Jest niesamowicie popularna! Może przynieść szybkie efekty

Każdy wie, że aby pozbyć się zbędnych kilogramów, należy ćwiczyć i odpowiednio się odżywiać. Nie dla wszystkich jest to jednak takie proste. Niektórzy potrzebują większej motywacji i tak powstała dieta selfie. Na czym polega jej fenomen? Wyjaśniamy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niektórym z nas bardzo ciężko zrzucić zbędne kilogramy. Pomocne często okazuje się wsparcie innych i motywacja w różnej formy. Tak też powstała za oceanem dieta selfie. Na czym polega jej fenomen i jak się ją stosuje? Dziś to wytłumaczymy.

Zobacz wideo Sylwia Szostak tłumaczy, jak dba o podopiecznych i czym może się skończyć nadmierne odchudzanie

Dorota GardiasDorota Gardias zachwyca oryginalną kreacją. "Kolor petarda"

Na czym polega dieta selfie? Moda ta przypłynęła do nas zza oceanu

Dieta selfie różni się od innych diet, ponieważ nie polega ona na spożywany określonych produktów, ponieważ jej głównym założeniem jest jedynie śledzenie i dokumentowanie efektów odchudzania. Osoba na diecie selfie powinna zrobić sobie zdjęcie przed rozpoczęciem walki z nadprogramowymi kilogramami, w jej trakcie oraz po zakończeniu kuracji.

Warto w tym celu przygotować sobie jeden zestaw ubrań lub bielizny. Dzięki takiemu zabiegowi utrata wagi będzie jeszcze lepiej widoczna. Zdjęcia najlepiej robić sobie zarówno z przodu, jak i z boku, ale nie częściej niż raz w tygodniu lub nawet raz na dwa tygodnie, gdyż po takim czasie efekty odchudzania będą bardziej wyraźne. Pamiętajmy jednak aby przed rozpoczęciem jakiejkolwiek kuracji odchudzającej skonsultować się z dietetykiem.

 

Na czym polega fenomen diety selfie? Szukajmy go w mediach społecznościowych

Często fotografie, który wykonuje osoba będąca na diecie selfie, udostępniane są w mediach społecznościowych. Znane serwisy, a zwłaszcza Instagram, to obecnie popularne miejsca służące  dokumentacji postępów w odchudzaniu. Z pewnością każdy z nas choć raz słyszał o osobie, która przeszła wielką metamorfozę, a swoją walkę relacjonowała na bieżąco w sieci. Historie te zawsze cieszą się dużą popularnością, przez co pomagają niektórym odnaleźć motywację do tego, by zawalczyć z niezdrowymi nawykami i zbędnymi kilogramami.

(zdjęcie ilustracyjne)Niepowtarzalne sukienki na wesele 2022. Te pasują do każdej sylwetki

Dieta selfie to hit czy kit? Eksperci mają swoje zdanie na ten temat

Czy dieta selfie ma szansę zadziałać? Zdaniem wielu specjalistów, robienie tego typu zdjęć selfie, na których utrwalamy kolejne etapy odchudzania, pozwala utrzymać motywację do stosowania zdrowej diety i regularnej aktywności fizycznej na wysokim poziomie. Metoda ta jest bardzo pomocna zwłaszcza dla osób, których to właśnie brak motywacji jest najtrudniejszym elementem walki o zdrowy styl życia. Udokumentowana na fotografiach utrata kilogramów daje jednocześnie ogromną satysfakcję takim osobom.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: