Jak pozbyć się drugiego podbródka? Wystarczy kilka minut dziennie. Te proste ćwiczenia mogą zdziałać cuda

Przyczyną pojawienia się drugiej brody nie musi być wyłącznie nadwaga. Kondycja skóry oraz genetyka również może się do tego przyczyniać. Nie jest to jednak powód do zmartwień. Wystarczy już kilka minut dziennie, aby zniwelować problem. Jak pozbyć się drugiego podbródka? Zdradzamy proste ćwiczenia i masaże.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wystarczy jeden ruch i ta broda zmieni się w oryginalny warkocz. Zobacz, jak to zrobić

Z problemem drugiego podbródka mogą borykać się nie tylko osoby z nadwagą, ale również te o smukłej buzi. Jego przyczyną mogą być bowiem zarówno uwarunkowania genetyczne, jak i utrata elastyczności skóry. Można jednak temu przeciwdziałać, wykonując codziennie proste ćwiczenia i masaże. Wystarczy nawet kilka minut, a efekty szybko będą zauważalne.

Jak pozbyć się drugiego podbródka? Ćwiczenia wykonywane systematycznie to podstawa

Wykonując kilka tych prostych ćwiczeń codziennie, efekty będą nie tylko szybsze, ale i bardziej widoczne. Chcąc pozbyć się drugiego podbródka, polecamy: 

  • wysuwać dolną szczękę i napinać mięśnie,
  • napełniać policzki powietrzem, na następnie "przepychać" je raz na jedną, raz na drugą stronę,
  • wyraźnie powtarzać samogłoski, zwracając uwagę na mocną i zdecydowaną dynamikę i układ ust. 

Domowy sposób na drugi podbródek. Ten masaż to niezawodna metoda

Poza ćwiczeniami nie należy zapominać również o masażu. Wystarczą koliste ruchy rozcierające, wykonywane palcem wskazującym oraz środkowym od wewnętrznej strony żuchwy na zewnątrz. W ten sposób stymulujemy krążenie, a także pobudzamy skórę do regeneracji. Dzięki napiętej i jędrnej skórze zmniejszymy widoczność drugiego podbródka. 

Połączenie masażu i odpowiednich kosmetyków, czyli jak pozbyć się drugiego podbródka w domu 

Kosmetyki zawierające substancje ujędrniające w takim przypadku powinny być podstawą naszej codziennej pielęgnacji. Warto zatem zaopatrzyć się w kremy bogate w retinol, witaminę C, kwas hialuronowy czy kolagen. Podczas jego aplikacji, delikatnie masujemy okolicę żuchwy i brody oraz podszczypujemy skórę

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: