Czyszczenie pralki jeszcze nigdy nie było tak proste! Wydasz jedynie 1,70 zł na ten skuteczny trik

Czyszczenie pralki bywa często pomijaną czynnością w naszych domach podczas porządków. Poprzez brzydko pachnące pranie i plamy urządzenie to przypomina o tym, że najwyższa pora o nie zadbać. Znamy skuteczny trik, dzięki któremu zaoszczędzisz czas.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pralkę należy uwzględniać podczas regularnych porządków domowych. To urządzenie również powinno być regularnie czyszczone. Jeżeli tego nie robimy, na naszych ubraniach mogą pojawiać się plamy, a samo pranie będzie miało nieprzyjemny zapach. Znamy szybką i skuteczną metodę na czystą palkę.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak wyczyścić pralkę, żeby nie śmierdziała? Pamiętaj o tych czynnościach

Jeżeli w naszej pralce gromadzi się brzydki zapach, który przechodzi na ubrania, poza samym czyszczeniem urządzenia pamiętajmy o tym, aby:

  1. Uchylać drzwi pralki po każdym praniu.
  2. Natychmiast po wypraniu ubrań opróżniaj bęben.
  3. Z uszczelek po każdym praniu usuwaj zalegającą sierść zwierząt włosy czy inne zanieczyszczenia.
  4. Wilgotną ściereczką wytrzyj elementy sterujące, uchwyt drzwiczek oraz wszelkie krople detergentu lub płynu zmiękczającego, które widać z przodu, po bokach i na górze urządzenia oraz dozownika.

Czyszczenie pralki jeszcze nigdy nie było tak proste. Wykorzystaj tabletkę do zmywarki

Czysta pralka to lepsza jakość prania oraz sprawne funkcjonowanie urządzenia dlatego powinniśmy czyścić ją minimum raz na pół roku. Warto wykorzystać do tego trik z użyciem tabletek do zmywarki. Pozbędziemy się w ten sposób nie tylko bakterii, ale również zarazków. Oto instrukcja jak wyczyścić bęben za pomocą tego sposobu:

  • Upewnij się, że wnętrze pralki jest opróżnione.
  • Do bębna wrzuć dwie tabletki do zmywarki (msza być to tabletki bez rozpuszczanych błonek)
  • Ustaw program z temperaturą 60°C.
  • Po zakończeniu programu otwórz drzwiczki pralki.

Jak wyczyścić szufladę w pralce? To proste

Szufladka na detergenty w pralce to prawdziwe siedlisko brudu i zarazków dlatego równie ważne jest, aby dbać o ten jej element. Aby go umyć, należy w pierwszej kolejności szufladę wyciągnąć i jeżeli składa się z mniejszych elementów rozłączać je na pojedyncze. Następnie możemy umyć je w zmywarce. W czasie trwania cyklu mycia mamy czas, aby doczyścić komorę szuflady na proszek i płyn. Dobrze jest wykonać to za pomocą starej szczoteczki do zębów i mieszanki wody i octu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: