Ten produkt kosztuje tylko 2 zł, a działa jak laminowanie brwi za 200 zł! Efekt potrafi zaskoczyć

Laminowanie brwi w domu, choć wielu osobom wydaje się niemożliwe, jest banalnie proste. Metoda ta jest znana od lat i sprawia, że włoski będą idealnie uczesane na długo, a ich kształt ani drgnie, jeśli zrobisz to zgodnie ze wskazówkami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Laminowanie brwi w salonach kosmetycznych to coraz popularniejszy zabieg, za który musimy zapłacić często od 130 do nawet 200 zł. Jednak mało kto wie, że brwi mogą wyglądać równie idealnie dzięki domowym metodom utrwalania ich kształtu. Potrzebujesz tylko trzech rzeczy.

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Laminowanie brwi: na czym polega ten zabieg kosmetyczny?

Zabieg ten w salonie kosmetycznym odbywa w kilku krokach za pomocą produktów, które są odpowiedzialnie za zmiękczanie brwi. To właśnie ich użycie sprawia, że są one podatne na układanie i stają się wygładzone. Zabieg u kosmetyczki trwa ok. 30 - 45 minut, a efekt utrzymuje się od 4 do 8 tygodni w zależności od grubości i jakości włosów. Koszt to natomiast od 130 do nawet 200 zł. Istnieje jednak sposób na idealne brwi bez wydawania takiej kwoty.

Czy laminowanie brwi można wykonać domowymi metodami? Oczywiście, że tak! Ten tri urodowy znany jest od lat

Soap brows to dość specyficzny trend w stylizacji brwi, który utrwala i nadaje kształt brwiom już w kilka minut. Aby go wykonać, potrzebujesz jedynie:

  • mydło w kostce,
  • kilka kropel wody,
  • szczoteczki do rzęs.

Mydło wybierz najlepiej naturalne, tradycyjne, glicerynowe. Zwróć uwagę, aby kolor kosmetyku nie był zbyt intensywny, ponieważ zabarwi włoski lub nienaturalnie zmieni ich kolor. Osoby o wrażliwej skórze bądź alergicy do stylizacji brwi mogą wybrać mydła hipoalergiczne.

Laminowanie brwi domowymi metodami. Jak zrobić to prawidłowo?

Sposób wykonania domowego laminowania brwi za pomocą mydła jest banalnie prosty. Oto instrukcja krok po kroku:

  1. Zwilż lekko szczoteczkę do brwi za pomocą wody z kranu.
  2. Szczoteczkę połóż na mydle i przesuwaj nią po powierzchni mydła. Powinna cała delikatnie pokryć się tak, aby cały pokrył się kosmetykiem.
  3. Tak przygotowaną szczoteczką zaczesuj brwi, na początku ku górze, a później w stronę ich wzrostu, czyli w stronę skroni. Mydło natychmiast ułoży i dyscyplinuje włoski.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: