Jaka roślina pasuje do ciebie najbardziej? Wszystko zależy od znaku zodiaku

Jesteś miłośniczką roślin? Podpowiadamy, jaki okaz powinien znaleźć się w twoim domu. Do każdego znaku zodiaku dopasowany jest bowiem inny kwiat, który idealnie oddaje jego charakter.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak dbać o kwiaty w wazonie, aby długo były piękne?

Osoby, które wierzą w astrologię, z pewnością powiedzą, że data urodzenia wpływa na wiele aspektów, nie tylko na dominujące cechy charakteru. Okazuje się, że dotyczy to również... kwiatów. Do każdego znaku zodiaku została dopasowana bowiem idealna roślina

Byk — Beukarnea wygięta

Beukarnea rośnie powoli, ale systematyczna i cierpliwa pielęgnacja pozwoli cieszyć się tą rośliną przez wiele lat. Byki należą do tych osób, które nie potrzebują natychmiastowych efektów. Są bardzo wytrwałe, dzięki czemu kwiat ten będzie dla nich doskonałym wyborem. 

 

Bliźnięta — Bromelia

Bliźnięta po roślinach spodziewają się "efektu wow", jednak ich tryb życia sprawia, że nie mają dużo czasu na dbanie o nie. W poszukiwaniu efektownej i stosunkowo prostej w pielęgnacji rośliny, osoby spod tego znaku powinny zatem sięgnąć po bromelię. 

 

Rak — Szparag pierzasty 

W przypadku Raków można powiedzieć, że preferują klasykę w nowoczesnym wydaniu. Dlatego właśnie świetnym rozwiązaniem będzie szparag pierzasty, który często mylony jest z tradycyjną paprotką.

 

 Lew — Jukka 

Lwy zdecydowanie wolę bardziej egzotyczne klimaty. Roślina musi być jednak odporna, ponieważ pielęgnacja wychodzi im z różnym skutkiem. Jukka określana często jako "roślina wiecznie zielona" będzie zatem idealnym wyborem dla osób spod tego znaku zodiaku

 

Panna — Begonia

Panny są delikatne, ale niezwykle dużą uwagę przykładają do detali. Nie boją się także wyzwań i wiedzą, że skrupulatna i systematyczna praca to podstawa sukcesu. Begonie będą się zatem świetnie czuły w ich mieszkaniach. 

 

Waga — Skrzydłokwiat 

Skrzydłokwiat uważany jest za roślinę oczyszczającą powietrze. Będzie to duża zaleta dla osób spod znaku Wagi, które w życiu stawiają przede wszystkim na harmonię i równowagę oraz za wszelką cenę unikają nerwowej atmosfery na każdej płaszczyźnie życia. 

 

Sukienka wieczorowa Sukienki wieczorowe już od 39,99 zł. Są idealne na wesele i nie tylko

Skorpion — Aspidistra wyniosła

Skorpiony znane są ze swojego silnego charakteru, a więc będą potrzebowały równie charakterystycznej i odpornej na niesprzyjające warunki rośliny. Do takich należy aspidistra wyniosła. 

 

Strzelec — Fiołki afrykańskie

Strzelce są spontaniczne oraz lubią kiedy w życiu napotykają ich przygody. W domu poszukują jednak wyciszenia i spokoju. Rośliną, która najlepiej odzwierciedli zatem ich charakter, będzie fiołek afrykański. 

 

Koziorożec — Pachira wodna 

Koziorożce lubią wyzwania, ale niestety często szybko poddają się w swoich staraniach, szczególnie jeśli nie widzą szybkich efektów. Pielęgnacja pachiry wodnej może przynieść im więc dużo satysfakcji. 

 

Wodnik — Oplątwa

Oplątwa to kwiat, który do wzrostu potrzebuje nie ziemi, a wody. W połączeniu z jej oryginalnym wyglądem doskonale sprawdzi się we wnętrzach Wodników. 

 

Ryby — Grubosz jajowaty

Ryby szybko podnoszą się po porażkach i nie poddają się szybko. Grubosz jajowaty, czyli drzewko szczęścia będzie dla nich idealne. Roślina ta również wybacza wiele pielęgnacyjnych wpadek i szybko się regeneruje. 

 

Baran — Kalatea

Barany lubią być w centrum uwagi podobnie jak kalatea. Trzeba jej poświęcić dużo czasu i cierpliwości, ale jej piękny wygląd zdecydowanie to wynagrodzi. 

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: