Dieta na płaski brzuch. Zdrowe i bezpieczne metody, które dadzą długotrwałe efekty

Nie jest możliwe koncentrowanie utraty tłuszczu tylko na brzuch. Istnieje jednak wiele strategii, które mogą pomóc w skutecznym wspomaganiu ogólnej utraty tłuszczu i wagi. Dieta bogata, w jakie składniki i produkty może być pomocna w uzyskaniu płaskiego brzucha?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wielkość brzucha może zależeć od wielu różnych czynników, w tym pory dnia, tego, czy ostatnio ćwiczyłeś i jakie pokarmy lub napoje spożywałaś w ciągu dnia. Istnieje kilka strategii, które mogą pomóc w redukcji tłuszczu z brzucha, poprawiając też ogólny stan zdrowia. Korzystne może okazać się też zapewnienie sobie odpowiedniej ilości snu, zarządzanie poziomem stresu i świadome odżywianie. 

Nie próbuj stosować żadnej formy diety ani zmian żywieniowych, dopóki nie porozmawiasz z lekarzem o możliwych wadach i zagrożeniach.

Zobacz wideo Szadkowska: Wegetarian przybywa w Polsce i na świecie

Smaczna dieta, Spożywaj więcej błonnika, zwłaszcza rozpuszczalnego.

Błonnik rozpuszczalny wchłania duże ilości wody i spowalnia przechodzenie pokarmu przez przewód pokarmowy. Opóźnia to opróżnianie żołądka, dzięki czemu organ ten rozszerza się i następuje uczucie sytości pomiędzy posiłkami. Produkt może zmniejszać ilość kalorii, które organizm jest w stanie wchłonąć z pożywienia. Jedzenie większej ilości błonnika rozpuszczalnego może być związane z mniejszą ilością tłuszczu trzewnego, czyli rodzaju tłuszczu, który otacza narządy, zwłaszcza w okolicy brzucha. Dobrym źródłem błonnika rozpuszczalnego są owoce, owies, jęczmień, rośliny strączkowe i niektóre warzywa, takie jak brokuły i marchew. 

Dieta na płaski brzuch. Zwiększ spożycie probiotyków

Probiotyki to rodzaj pożytecznych bakterii, które mogą odgrywać kluczową rolę w kontrolowaniu wagi.  Ich regularne przyjmowanie może przesunąć równowagę w kierunku korzystnej flory jelitowej, zmniejszając ryzyko przyrostu masy ciała i pomagając w osiągnięciu i utrzymaniu umiarkowanej wagi. Żywność probiotyczna obejmuje składniki fermentowane, takie jak kombucha, jogurt, kefir, tempeh, kimchi i pikle. Należy zauważyć, że probiotyki nie powodują bezpośrednio utraty wagi. Mogą być pomocnym narzędziem, gdy są stosowane w połączeniu z odżywczą dietą i ćwiczeniami fizycznymi, ale nie u każdego mogą wywołać taki sam efekt. Przed podjęciem decyzji o dodaniu probiotyków do swojej diety zawsze należy porozmawiać z lekarzem.

Dieta truskawkowa. Owoce w każdym posiłku

W 2014 roku Kim Kardashian zaczęła stosować wersję diety, w której truskawki były podawane do każdego posiłku przez kilka dni w tygodniu, a przekąski stanowiły owocowe smoothie. Przykładowe menu na dzień może zaczynać się od sałatki owocowej z jabłek, bananów i truskawek z jogurtem na śniadanie, a na obiad może być sałatka z truskawek, szparagów i piersi indyka. Na kolację można podać pieczone ziemniaki z sałatką z twarożku i truskawek. Przekąską w ciągu dnia mogą być truskawki z jogurtem lub smoothie. Stosowanie takiej diety spowoduje utratę wagi, ponieważ jest ona niskokaloryczna. Może również przynieść skutki uboczne, np. brak energii i biegunka, a także osłabiać układ odpornościowy i narządy. Przed zastosowaniem jakiejkolwiek diety skonsultować decyzję z lekarzem czy dietetykiem.

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: