Pamiętacie Marcina Wyrostka? 13 lat temu wygrał "Mam Talent". Dziś ma 40 lat i bardzo się zmienił

13 lat temu miał miejsce finał drugiej edycji "Mam Talent". Zwyciężył Marcin Wyrostek, który zachwycił wszystkich swoją grą na akordeonie. Od tamtej pory miał szansę na rozkwit swojej kariery muzycznej. Jak potoczyły się jego losy i czym zajmuje się dzisiaj? Ma już 40 lat.

Marcin Wyrostek zyskał popularność dzięki programowi "Mam Talent". W drugiej edycji zachwycił nie tylko jury, ale i widzów w studiu, oraz przed telewizorami. Gra na instrumencie, którą zaprezentował, była na tyle wyjątkowa, że artysta od razu ruszył w trasę po całej Polsce. W tym samym roku, w którym wygrał program "Mam Talent", wydał też swoją pierwszą płytę, zatytułowaną "Magia Del Tango". Co robi w 2022?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Marcin Prokop: Kliment jako juror wniósł do "Mam talent!" dużo świeżości. Jest człowiekiem nieobliczalnym

Marcin Wyrostek wygrał "Mam Talent" w 2009 roku. To nie jedyna jego wygrana

Wygrana w programie "Mam Talent" przyniosła Marcinowi Wyrostkowi sławę, ale to nie jedyny konkurs, który okazał się dla niego sukcesem. Zajął m.in. I miejsce w II Dolnośląskim Konkursie Akordeonowym Muzyki Rozrywkowej w Jeleniej Górze 1993, I miejsce na XI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu 2002, I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym 2003 w Reinach AG (Szwajcaria), ale też I miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Rozrywkowej Muzyki Akordeonowej "Konfrontacje 2005" w Częstochowie. Jego płyta, którą wydał w 2009 roku, zyskała status złotej płyty, a 3 marca 2010 status platynowej płyty. Był też nominowany do nagrody "Fryderyki" 2010.

Czy Marcin Wyrostek nadal oddaje się swojej pasji? Co robi w 2022 roku?

Jak się okazuje, utalentowany muzyk nie porzucił swojego talentu. W 2022 roku nadal koncertuje, a informacje o jego przyszłych występach można śledzić na stronie internetowej http://wyrostek.com.pl/. Najbliższy koncert jest zaplanowany na 28 maja 2022. To nie będzie zwykły koncert, ale jubileuszowy. Marcin Wyrostek świętuje bowiem 20 lat pracy artystycznej.

Marcin Wyrostek ma dziś 40 lat. Jak zmienił się od wygranej w "Mam Talent"?

Marcin Wyrostek ma dziś 40 lat. Łatwo sprawdzić co u niego słychać, bo jest aktywny w mediach społecznościowych. Jego profil na Instagramie obserwuje ponad 52 tys. osób, a on chętnie publikuje tam zdjęcia z życia prywatnego, oraz swoich poczynań artystycznych. Z wyglądu zmienił się niewiele, a jego talent jest można powiedzieć, że jeszcze większy. Stale się rozwija i komponuje nowe melodie.

 
Więcej o: