Co zrobić, żeby buty nie obcierały? Istnieją aż 4 domowe sposoby za grosze. Szybko rozwiążą problem

Obcierające buty to problem, który zna wiele kobiet. Jeżeli zakupiliśmy nową parę obuwia na specjalną okazję i boimy się, że ich noszenie może spowodować powstanie ran, warto wypróbować nasze metody. Są sprawdzone i skuteczne.

.Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Otarcie, nazywane także obtarciem, to rana, która powstaje w wyniku kontaktu skóry z obuwiem. Mogą być one spowodowane noszeniem źle dobranego obuwia np. za ciasnego lub zbyt luźnego czy, nadmierną potliwością i przegrzaniem stóp (wilgoć w połączeniu z długotrwałym tarciem sprzyja powstawaniu ran). Wiemy jakimi domowymi sposobami możemy sobie pomóc.

Zobacz wideo Nieprzyjemnie pachnące buty to dość spory kłopot. Z tym trikiem pozbędziesz się uciążliwego problemu!

Katarzyna Cichopek"Cudowna sukienka" Kasi Cichopek to wcale nie sukienka. Must have na lato

Co zrobić, żeby buty nie obcierały domowe sposoby

Skórzane buty są bardzo popularne, ponieważ uchodzą za solidne. Może się jednak okazać, że nowa para takiego obuwia zwłaszcza gdy wykonana jest ze skóry lakierowanej, czyli lakierki czy szpilki obcierają. Jak sobie z tym poradzić? Rozciągnij je za pomocą wilgotnych skarpetek. Oto instrukcja:

  1. Zamocz w wodzie grube skarpetki.
  2. Następnie włóż te skarpetki i obcierające Cię buty na nogi.
  3. Zafunduj sobie w nich spacer kwadrans dziennie przez kilka kolejnych dni.

Powinien spowodować to, że buty przestaną podrażniać skórę pięty czy palców. Po prostu dopasują się one do stopy.

Co zrobić, żeby buty nie obcierały w palcach

Na obcierające buty sprowadza się też krem np. do rąk. Posmarowania kremem tych części obuwia, które mogą powodować podrażnienie skóry, może nam pomóc. Metoda ta jest o tyle dobra, że nie wymaga wydawania pieniędzy na specjalistyczne preparaty. Jednocześnie kosmetyk ten zapewnia poślizg, dzięki czemu buty nie będą obcierać palców czy pięt.

Co zrobić, żeby buty nie obcierały pięt

Kolejnym alternatywnym domowym sposobem na obcierające buty jest posypanie stóp ochronnym talkiem. Warto wiedzieć, że dobry talk redukuje pocenie się skóry, a także zmniejsza jej podatność na otarcia czy odparzenia. Stosując ten wyrób, możesz skutecznie zapobiec dyskomfortowi lub go zminimalizować, gdy się już pojawi.

Wrzuć ją do pralki i nastaw program. To skuteczny sposób na pozbycie się brudu i nieprzyjemnego zapachuCzyszczenie pralki jeszcze nigdy nie było tak proste! Wydasz 1,70 zł

Domowe sposoby na obcierające buty: zamroź je

Zamrażanie obuwia to jedna z mało znanych metod na jego pociągnięcie i zapobieganie obtarciom Jego wnętrze należy wypchać kostkami lodu lub woreczkami z wodą-tak, aby zająć całe wnętrze buta. Zostawiając obuwie w zamrażarce przez noc, rano mogą okazać się luźniejsze i bardziej komfortowe. Działanie lodu jest jednocześnie na tyle delikatne, by nie doprowadzić do nadmiernego rozciągnięcia i przerośniętego efektu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: