Czy wiecie, gdzie znajduje się słynny dworek Lucy z serialu "Ranczo"? Kręcono w nim też inny popularny film

Jednym z największych hitów Telewizji Polskiej jest niewątpliwie serial "Ranczo", który, mimo iż zakończył się w 2016 roku, wciąż może cieszyć się dużą rzeszą fanów. Wieś, w której toczyły się perypetie serialu, obecnie stanowi prawdziwą atrakcję turystyczną. Nie znajdziemy tam jednak słynnego dworku zamieszkiwanego przez Lucy Wilską i Kusego.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo "Ranczo" - bajka, którą pokochali polscy widzowie

Akcja serialu "Ranczo" odbywa się we wsi Wilkowyje. Jest to jednak fikcyjna nazwa, gdyż tak naprawdę sceny kręcone były we wsi Jeruzal w województwie mazowieckim. Znajduje się tam m.in. sklep Więcławskiej oraz słynna ławeczka. Punkty te stały się prawdziwą atrakcją turystyczną, które co roku odwiedzają rzesze fanów. Chcąc zobaczyć dworek Lucy, trzeba natomiast udać się 130 km dalej. 

Dworek Lucy z serialu "Ranczo". Gdzie się znajduje?

W pierwszych odcinkach, gdy Amerykanka Lucy przyjeżdża do Polski, aby zobaczyć dworek odziedziczony po babci, budynek jest w opłakanym stanie. Wymaga kapitalnego remontu, dlatego zadanie to powierza miejscowej ekipie budowalnej pod kierownictwem Więcławskiego, w którego wcielał się Grzegorz Wons. Ostatecznie dworek całkowicie zmienia swoje oblicze i zachwyca swoim oryginalnym wyglądem. 

W rzeczywistości budynek pochodzący z XVIII wieku znajduje się jednak nie we wsi Jeruzal, ale Sokule położonej 130 km dalej. Dworek jest własnością prywatną i niestety właściciele nie udostępniają go zwiedzającym. Według szacunków pojawiających się w sieci, koszt takiej posiadłości może wynosić od 2 do nawet 15 mln zł. 

 

Dworek z "Rancza" można już było wcześniej zobaczyć na wielkim ekranie

Słynna posiadłość "telewizyjny debiut" zaliczyła już w 1975 roku. Wówczas dworek został wykorzystany do kręcenia filmu "Noce i dnie" jako dom Niechciców w Krępie. 

'Noce i dnie''Noce i dnie' kadr z filmu 'Noce i dnie'

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: