Jak pielęgnować skrzydłokwiat, aby pięknie kwitł? Wypróbuj te sprawdzone metody, a będzie bujną ozdobą

Zastanawiasz się jak pielęgnować skrzydłokwiat, aby jego liście były bujnie zielone a kwiaty piękne? Wiemy jakie preferencje klimatyczne posiada ta roślina, a także jak o nią dbać. Jeżeli wykorzystasz te porady, będzie ona prawdziwą ozdobą każdego wnętrza.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Skrzydłokwiat to piękna roślina, która ma właściwości prozdrowotne. Jest to żywy filtr, oczyszczacz powietrza, który gwarantuje zdrowy sen, dodatkowo pochłania ona promieniowanie i nawilża powietrze. Nie powinno więc nas dziwić, że jest tak chętnie wybierany jako ozdoba domu. Aby zachwycał on swoim wglądem i działaniem, musi być jednak zdrowy. Wytłumaczymy dziś jak prawidłowo o niego dbać.

Zobacz wideo Wrzos hodowany w domu wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Sprawdź, co powinieneś zrobić

Katarzyna Cichopek "Cudowna sukienka" Kasi Cichopek to wcale nie sukienka. Must have na lato

Skrzydłokwiat, jaka ziemia i warunki? Roślina nie jest wymagająca

Skrzydłokwiat bardzo dobrze rośnie w pomieszczeniach półcienistych. Nie lubi być on w pełnym słońcu. Aby kwiat te prawidłowo się rozwijał temperatura powietrza natomiast powinna wynosić minimum 15ºC, a podłoże powinno być pulchne i przepuszczające. Korzenie tych rośliny nie mogą także stać w wodzie.

Skrzydłokwiat jak dbać o tę roślinę? Najważniejsze jest podlewanie

Prawidłowe podlewanie skrzydłokwiatu jest bardzo proste i ważne. Należy robić to regularnie tak, aby podłoże było ciągle wilgotne. Wykonujmy to jednak dopiero kiedy wierzchnia warstwa ziemi jest podeschnięta. Pamiętajmy też, że w miejscach jasnych i ciepłych roślina potrzebuje wody więcej niż w cieniu.

Dlatego skrzydłokwiat nie kwitnie? Znamy aż trzy powody

Jeżeli posiadany przez nas skrzydłokwiat nie kwitnie, powodów może być kilka. Oto najpopularniejsze:

  1. Ustawiony został w pełnym cieniu. W takich warunkach skrzydłokwiat nie zakwitnie. Aby wytwarzał kwiaty, potrzebuje widnego stanowiska, tyle tylko, że nie silnie nasłonecznionego.
  2. Roślinie zostało dostarczone zbyt dużo azotu wraz z nawozem. Zamień ten dla roślin o zielonych liściach na nawóz dla roślin kwitnących.
  3. Do podlewania używana jest twarda i zimna woda. Skutkiem jest osłabiony wzrost rośliny, a co za tym idzie, zaprzestanie kwitnienia i wytwarzania nowych kwiatów. Aby roślina ta obficie kwitła, należy używać miękkiej i ciepłej wody.

Co na mszyce? Domowe sposoby, które zaskakują skutecznością. Wydasz na nie grosze i przygotujesz sama Co na mszyce? Domowe sposoby, które zaskakują skutecznością

Jak ożywić skrzydłokwiat? Może brakować mu wody

Jeżeli nasz skrzydłokwiat ma opadnięte liście, prawdopodobnie brakuje mu wody. Kwiat ten sam "powie" nam, że jej potrzebuje. Doskonale widać to po opadających, tracących jędrność liściach. Takie zachowanie rośliny to znak, że należy jak najszybciej skrzydłokwiat podlać. Jeżeli to zrobimy, już kilka godzić później będzie można zaobserwować, jak roślina wraca do życia, jak podnoszą się liście i odzyskuje piękny wygląd.

Jako roślina tropikalna lubi ona przede wszystkim wysoką wilgotność. Kiedy liście zmieniają barwę na brązową to znak, że wilgotność w pomieszczeniu jest zbyt niska. Wówczas może pomóc opryskiwanie liści wodą (ale nie kwiatów, bo dostaną plam).

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: