Szybki sposób na zaparcia. Te naturalne produkty pomogą uporać się z problemem

W większości przypadków problemy z wypróżnianiem się są spowodowane niewłaściwą dietą. To właśnie od tego elementu należy zacząć, chcąc pozbyć się nawracającego problemu. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy zaczną nam dokuczać bolesne dolegliwości? Zdradzamy szybki sposób na zatwardzenie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zaparcia podczas ciąży to częsty problem. Jak sobie z nimi radzić?

Zaleganie treści pokarmowej może prowadzić do bolesnych zaparć. Zazwyczaj jest to kwestia niewłaściwej diety, zawierającej zbyt małą ilość błonnika, ale problemy z wypróżnianiem mogą pojawić się np. podczas podróży czy wakacji. Jak sobie wówczas radzić? Podpowiadamy. 

Katarzyna Cichopek"Cudowna sukienka" Kasi Cichopek to wcale nie sukienka. Must have na lato

Olej rycynowy, czyli szybki sposób na zaparcia

Efekt zastosowania oleju rycynowego następuje już po ok. 4-6 godzinach. Trzeba jednak pamiętać, aby nie przekraczać bezpiecznej do spożycia dawki, czyli maksymalnie 2 łyżek stołowych. Kwas rycynolowy zawarty w oleju powoduje bowiem podrażnienie jelita cienkiego. To właśnie prowadzi do zwiększenia przenikania wody z okolicznych komórek do światła jelita, a tym samym upłynnienia treści pokarmowej i wypróżnienia.

Jaki jeszcze jest szybki sposób na zatwardzenie? Wypróbuj siemię lniane

Nieocenioną pomocą w zaparciach jest także siemię lniane. Jego nasiona są bogate w błonnik, który jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania układu trawiennego. Zmielone ziarna należy zalać 1/2 szklanki ciepłej wody i odstawić na 10 minut. Po tym czasie ziarna napęcznieją i wówczas możemy spożyć napar. Nie należy przekraczać jednak zalecanej dziennej dawki, czyli 50 - 60 g.

GołębieJak pozbyć się gołębi z balkonu? Oto dwa najskuteczniejsze sposoby

Suszone śliwki na zaparcia to jedna z najpopularniejszych metod 

Oczywiście nie mogłoby zabraknąć w tym zestawieniu suszonych śliwek, czyli jednego z najpopularniejszych sposobów na zatwardzenie. Jest to zasługa wysokiej zawartości błonnika nierozpuszczalnego, który nie tylko pobudza perystaltykę jelit, ale i wspomaga przejście stolca przez przewód pokarmowy. Śliwki są uważane jako "naturalny lek na zaparcia" także dzięki obecności sorbitolu o działaniu przeczyszczającym oraz kwasu chlorogenowego. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: