Najprostszy sposób na kreta. Ten przedmiot wygoni go z ogrodu, nie pozbawiając życia

Sposób na kreta w ogrodzie nie musi być drogi, ani brutalny. Znamy sposób, aby pozbyć się kreta szybko, skutecznie i tanio. Wystarczy przedmiot, który z pewnością masz w domu. Przy okazji, wykorzystasz go ponownie, a więc przyczynisz się do dbania o środowisko.

Dzieci, które oglądały bajkę o uroczym kreciku, nie zdają sobie jeszcze sprawy z tego, jak wielkie szkody może wyrządzić w ogrodzie jego obecność. Krety, choć to zwierzęta niemal całkiem ślepe, doskonale wiedzą jak i gdzie kopać korytarze, aby zmienić teren przed domem w pobojowisko. Mamy na to sposób, który nie wymaga skrzywdzenia tych zwierząt. Nie kosztuje też wiele.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zosia Zborowska odpowiedziała na pytania fanów o mieszkanie. Przy okazji pokazała wnętrze i ogród

Jak pozbyć się kreta z ogrodu? Mogą wyrządzić poważne szkody

Krety niszczą ogrody, zarówno atakując rośliny, jak i uprawy. Robią to często nieświadomie, ryjąc i wyrzucając ziemię, tworząc w ten sposób kopce, a także uszkadzając system korzeniowy wielu warzyw. Aby się ich pozbyć, najłatwiej będzie je przepędzić. Można to zrobić na kilka sposobów.

Sposób na kreta w ogrodzie. Te zwierzęta są wrażliwe na dźwięk

Krety są niemal całkowicie ślepe, mają za to bardzo wyostrzony słuch. Nawet najmniejszy szmer jest w stanie wybić je z koncentracji. Z tego powodu, większość sposobów na pozbycie się kretów z posesji, to właśnie użycie sygnałów dźwiękowych w postaci np. odstraszaczy emitujących dźwięki oraz wibracje o niskiej częstotliwości. Krety nie są w stanie funkcjonować tam, gdzie jest głośno i szybko uciekają.

Najprostszy sposób na kreta, zgodny z zasadami recyklingu

Większość osób ma w domu plastikową butelkę. Bez znaczenia, czy jest ona po wodzie, czy napoju gazowanym, a może nawet po płynie do mycia naczyń. Próbując odstraszyć krety, możesz jej teraz użyć ponownie. Przy miejscach w ogrodzie, które zamieszkiwane są przez kreta, lub jest on ich stałym bywalcem, wbij w ziemię kijki- metalowe, bambusowe lub drewniane. W denku butelki wytnij niewielki otwór, aby nadziać butelkę na kij. Teraz wystarczy tylko wiatr, aby butelki zaczęły "klekotać". Ponadto butelki te przenoszą wibracje do ziemi, co także denerwuje i z łatwością wypłoszy kreta. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: