Jak wzmocnić włosy i jednocześnie zapobiec ich siwieniu? Te metody za mniej niż 8 zł powinien znać każdy

Każdy z nas marzy o pięknych, zdrowych, lśniących włosach pozbawionych siwych pasm. Coraz więcej osób sięga po naturalne i bezpieczne rozwiązania pielęgnacyjne. Ich skuteczność jest porównywana do stosowania drogich specyfików. Jak wzmocnić włosy i zapobiec ich siwieniu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Włosy są wrażliwe na pory roku, stres środowiskowy, zdrowie emocjonalne, hormony, cykle snu i pożywienie. Wszystkie te czynniki mają ogromny wpływ na stan i kondycję mieszków włosowych. Co zrobić, żeby je wzmocnić?

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Marta Mazurek Pamiętacie córkę Wargaczów z "Rancza"? Marta Mazurek ma już 31 lat

Co powoduje słabość cebulek włosowych? Warto znać przyczyny

Wiele czynników może wpływać na kondycję naszej fryzury. Do najczęściej występujących zalicza się:

  1. Dieta uboga w składniki odżywcze w końcu osłabi korzenie włosów. Ważne są żelazo, wapń, cynk, witamina D. Jeśli pominiesz pokarmy zawierające te niezbędne składniki odżywcze, pasma mogą stać się suche i pozbawione blasku. Dobre nawodnienie organizmu również wpływa na ich kondycję.
  2. Wysoka ilość krążącego cholesterolu, zaburzenia hormonalne i zaburzenia gospodarki cukrowej powodują, że pomimo spożywania zbilansowanych, zdrowych posiłków, do cebulek nie docierają składniki odżywcze. Może to powodować przetłuszczanie się włosów z łupieżem.
  3. Nadużywanie środków chemicznych, stosowanie zabiegów termicznych, długotrwała ekspozycja na zanieczyszczenia i słońce osłabia korzenie włosów.

Oprysk Oprysk na mszyce. Proste sposoby na walkę ze szkodnikami do 3 zł

Jak wzmocnić włosy? Zastosuj naturalne sposoby, gdy zauważysz te oznaki

Istnieje wiele oznak słabych kosmyków. Jeżeli zauważysz, że włosy mają niską wytrzymałość na rozciąganie, są suche, pozbawione blasku, łatwo się plączą oraz wypada ich więcej niż normalnie to znak, żeby zacząć działać. Droga do uzyskania silnych i zdrowych włosów może być prostsza w osiągnięciu, jeżeli zastosujesz te metody:

1. Maseczka z hibiskusa. Potrzebne będą:

  • 4 kwiaty hibiskusa
  • 4 liście hibiskusa
  • 2 łyżki żelu aloesowego

Rozgnieć kwiaty i liście, aby uzyskać drobną pastę. Dodaj do niej żel aloesowy. Liście i kwiaty hibiskusa mają właściwości regenerujące włosy. Dodają blasku i zapobiegają siwieniu.

2. Maseczka kokosowa. Potrzebna będzie:

  • 1 filiżanka mleka kokosowego 

Nałóż mleko kokosowe za pomocą bawełnianej kulki delikatnie u nasady włosów. Po pokryciu skóry głowy palcami powoli namocz także pasma. Trzymaj przez około godzinę, a następnie umyj włosy z użyciem szamponu. Mleko kokosowe ma doskonałe właściwości regenerujące. Naprawia uszkodzoną obszary i kosmyki. Może być stosowane tak często, jak jest to potrzebne. 

Ile warte jest prowadzenie domu? Przeczytaj o naszej akcji i przelicz swój niewidzialny etat na pensję [KALKULATOR]

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: